"За" документ проголосували 350 членів Палати представників, проти висловилися 80. Голосів "за" виявилося набагато більше за дві третини, які були необхідні для схвалення законопроєкту й відправлення його в Сенат.

До речі США вже працюють над передачею систем ППО Україні, – Білий дім

Законопроєкт відправили в Сенат

Компромісний варіант NDAA – обов'язкового для проходження законопроєкту, що визначає політику Пентагону, – став результатом багатомісячних перемовин між республіканцями та демократами в Сенаті та Палаті представників.

Законопроєкт санкціонує видатки на оборону на 45 мільярдів доларів більше, ніж просив президент США Джо Байден, оскільки учасники перемовин у Конгресі прагнули врахувати наслідки глобальної інфляції та надати додаткову допомогу в гарантуванні безпеки України.

Яка сума передбачена для України

Це рекордний в історії США оборонний бюджет і він передбачає виділення щонайменше 800 мільйонів доларів військової допомоги Україні.

Це на 500 мільйонів більше, ніж просила адміністрація Джо Байдена на початку цього року.

NDAA містить й інші політичні положення, зокрема підвищення заробітної плати військовослужбовцям на 4,6%, посилення військово-повітряних сил і засобів захисту від наземних бойових дій, а також зміцнення кібербезпеки.

Тепер документ для набуття ним чинності має схвалити Сенат і підписати президент США.

Україна може отримати танки завдяки США

  • Україна від початку повномасштабного вторгнення Росії просить у Німеччини надати бойові танки Leopard 2. Проте канцлер Німеччини Олаф Шольц неодноразово відмовляв Україні.
  • Свою позицію Шольц, серед іншого пояснював тим, що таку допомогу потрібно узгоджувати колективно, тобто з іншими союзниками.
  • Ймовірно, шанси України отримати Leopard 2 збільшилися, адже США дали "зелене світло" щодо передачі цих танків українським військовим.
  • Глава оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман підтвердила, що США схвалять передання Німеччиною Україні танків Leopard 2.