Хоч у Ватикані намагалися виправдати слова понтифіка, однак це не допомогло. Політолог Олег Лісний в етері 24 Каналу розповів, що для України та Росії "білий прапор" – це зовсім не одне й теж.

Детальніше "Мужність білого прапора": усе, що відомо про скандальну заяву Папи Римського

Про що свідчить заява Папи Франциска

Папа Римський закликав до переговорів у війні Росії проти України, зазначивши, що сильнішим буде той, хто матиме мужність підняти білий прапор. Однак чомусь Папа Римський звернувся саме до України, фактично пропонуючи нам капітулювати.

Однак керівник пресслужби Папи Маттео Бруні заявив, що переговори, мовляв, ніколи не є капітуляцією.

Я вважаю, що він перебуває у дуже скрутному становищі, бо є духовним лідером для великої кількості вірян і політиком. В біганині між політикою і духівництвом він заблукав. Загубився у двох соснах і не може вийти. Тому він не може осягнути глибину протистояння між Росією та Україною,
– наголосив Олег Лісний.

Річ у тім, що якщо Росія підійме білий прапор, то продовжить існувати, хоч матиме економічні та певні військові втрати. Натомість якщо це зробить Україна – вона перестане існувати як держава, а українці – як народ.

"На превеликий жаль, таке сприйняття нашої війни є у деяких країн Глобального Півдня (Папа Римський родом з Аргентини – 24 Канал). Вони вважають, що білий прапор – це не страшно, що далі якось буде. Але далі нічого не буде, вони про це нічого не знають. Тому, можливо, понтифіку не треба було плакати за Дугіною, не закохуватися у білий колір, а приїхати в Україну і подивитися на наслідки російського приходу", – підкреслив політолог.

До слова, чомусь Папа Римський не згадує про українських військових, які на полі бою підіймали згаданий білий прапор, намагаючись здатися у полон. Натомість з ними жорстоко розправлялись російські окупанти, вихваляючись своїми вчинками у мережі.

"Він робить уже не першу помилку, і це не перший Папа Римський, який йде назустріч фашистам (ймовірно, мовиться про Пія XII, якого називали "Гітлерівський Папа" – 24 Канал)", – наголосив Лісний.

Заява Папа Римського сколихнула світ: що відомо

  • На обурливу заяву Папи Римського Франциска відреагували у низці країн. Наприклад, депутати Бундестагу здивовані, що понтифік не критикує патріарха РПЦ Кіріла, який вважає, що вбивати українців – це нормально. Крім того, німецькі політики наголосили на тому, що саме Україна найбільше прагне миру.
  • Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський переконаний, що Папа мав звернутися до президента Росії Владіміра Путіна із закликом вивести війська з України. Тоді, на його думку, і потреби у переговорах не було б.
  • Президент Латвії також відреагував на скандальну заяви Папи. Він наголосив, що перед злом не можна капітулювати – з ним необхідно боротися.