За – 277 і 287 голосів відповідно. За задумом Президента, особливий порядок місцевого самоврядування запроваджується на 3 роки в тих регіонах Донбасу, які перебувають в зоні АТО.
За резонансні пропозиції Президента не голосувала частина фракції "Батьківщина" і свободівці. Вони демонстративно підняли свої карточки та зняли це відео для історії.
Одразу ж довідатись про результати пофракційного голосування за доленосний статус Донбасу не вдалося через вимкнене табло. Втім, ще до завершення закритого засідання депутати через соцмережі поділились враженнями.
Резонансний законопроект депутати ухвалили, вислухавши переконливі аргументи Президента, – зізнаються у провладній фракції УДАР. А от чи працюватиме написане на папері – на це відповіді немає ніхто.
Читайте також: На сайті Верховної Ради оприлюднено текст законопроекту про “особливий статус” Донбасу
Такий мирний план дорого коштуватиме Україні – переконані опоненти особливого статусу Донбасу. Вони схильні бачити у нових законах капітуляцію перед Росією.
Терористи назвали "особливий статус" і амністію "кроком у правильному напрямку". Втім, ще вивчатимуть новації у російському перекладі. Нагадаємо, у Києві бойовикам пообіцяли звільнення від кримінальної відповідальності, за винятком тих, кого підозрюють у тяжких злочинах.
Окремого аналізу потребує і норма закону про надання областям із особливим статусом права на транскордонне співробітництво. Мовляв, це сприятиме добросусідським відносинам, зокрема, і з територіальними одиницями Російської Федерації.
Нагадаємо, текст законопроекту президента України Петра Порошенка "Про недопущення переслідування і покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей" оприлюднений на сайті Верховної Ради.