Вода мчить з шаленою швидкістю. Про це повідомили росЗМІ, передає 24 Канал.

До речі Котеджне селище перетворилося на "зуби дракона": Оренбург продовжує йти під воду

Вода йде зі швидкістю 15 – 20 кілометрів на добу

Губернатор Курганської області заявив, що паводок наближається до села Бараба, що за 30 кілометрів від Кургана.

Якщо ви всі не виїдете заздалегідь, то відсидітися на горищі та даху може не вийти,
– заявив Шумков.

Також виправдовувався, що ресурси влади "далеко не безмежні". Тож насамперед вивозять людей похилого віку, дітей та маломобільних.

Де розташований Курган: дивіться відео

Зауважимо, вдень пропагандисти з посиланням на губернатора писали, що великій воді залишається 50 кілометрів до Кургану. За словами Шумкова, вона рухається зі швидкістю 15 – 20 кілометрів на добу. У місті лунають сирени.

Серени в Кургані: дивіться відео

За прогнозами російського МНС, води у річці Тобол стане в 4 більше. З кожним днем ​​рівень буде підійматися на 30 – 80 сантиметрів.

У суботу, 13 квітня, рівень води у цій річці в Кургані — 416 сантиметрів. Прогнозують його підвищення до 11 метрів.

Уже підтопило сибірські регіони

  • До речі, в Алтайському краї, Томській, Кемеровській і Новосибірській областях продовжується паводок. Затоплюються присадибні ділянки й будинки.
  • У Томському районі Томської області в зоні затоплення залишаються 110 житлових будинків. Найбільше – у селищі Вершиніно. Так, там за словами голови району де, за словами голови району, затоплено 27 будинків і 66 ділянок.
  • Також під Томськом евакуюють жителів населених пунктів Вороніне, Батурине, Чорна Річка й Барабинка. За словами місцевої влади, в районі залишаються затопленими ділянки на 4 автодорогах. Фахівці готуються до нових вибухових робіт на річці Том.
  • Тим часом у Кемеровській області селище Тутуяс затопила однойменна річка. Влада стверджує, що ситуація буцімто під контролем. Щоправда, жителі у соцмережах скаржаться, що вже кілька днів чекають на допомогу.
  • Також, за даними МНС, в Алтайському краї під водою залишаються 28 житлових будинків та ще 74 присадибні ділянки в 3 населених пунктах. Окрім того, затоплено один низьководний міст в Алейському районі. Також на 5 ділянках автодоріг обмежено рух.
  • Тим часом у Новосибірській області затоплено 205 дачних і 52 присадибні ділянки.
  • Також ЗМІ пишуть, що найскладніша ситуація в Кочковському районі. Там з берегів вийшла річка Карасук.

Що цьому передувало

5 квітня стало відомо, що в російському Орську прорвало дамбу. Окупанти заявили, що це стало найбільшою повінню від 1942 року. Через прорив греблі вода піднялася до рекордних 9 метрів 75 сантиметрів.

В Орську затопило понад 10 тисяч житлових будинків і більш ніж 18 тисяч присадибних ділянок. У місті проводили термінову евакуацію.

До речі, проривів дамби було декілька. За заявами окупантів, пік повені минув 9 квітня.

Вода накрила й Оренбург. Станом вечір 9 квітня в регіоні підтоплено понад 10,3 тисячі будинків та 13,1 тисячі присадибних ділянок.

Також росЗМІ писали, що рівень води в Уралі у районі Оренбурга давно перетнув критичну позначку. Зокрема, вдень 10 квітня становив понад 1000 сантиметрів. Це на 70 сантиметрів більше за небезпечну межу.