Як зазначають у виданні, це станеться на тлі дебатів серед союзників України. Деякі держави досі вагаються щодо того, чи варто передавати нашому війську винищувачі, щоб успішніше протистояти Росії на полі бою.

Читайте також Жданов порівняв F-16 із російськими МіГ-29 та Су-35: які переваги американського винищувача

Резніков наполягає на винищувачах

Відомо, що радник міністра оборони Олексія Резнікова у п'ятницю 27 січня заявив, що Україна наполягатиме на західних винищувачах четвертого покоління. Саме таким є F-16. Обговорювати цю тему з партнерами стало значно легше після рішення про передачу танків Leopard та Abrams.

І поки у США категорично не готові йти на такий крок, інші країни-союзники не бачать у цьому нічого аномального. Так, Франція та Польща, схоже, готові задовольнити будь-який запит з України, наголошують у виданні. Ба більше, журналістам Макрон напередодні заявив, що "за визначенням ніщо не виключено", коли мовиться про військову допомогу.

Водночас він зауважив, що будь-який крок з передачі зброї залежить від низки факторів. Серед них – необхідність уникати ескалації. Крім того, Україна повинна гарантувати, що літак "не торкнеться російської землі".

Додамо, що Резніков під час візиту до Парижу зустрінеться також зі своїм колегою Себастьєном Лекорню.

Скільки винищувачів потрібно Україні

  • Почнімо з того, що українські військові літають на радянських літаках. І вони, як зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, вже на межі можливості. Тож наша держава гостро потребує повітряних суден західного виробництва.
  • За його словами, про F-16 мовиться з перших днів повномасштабного вторгнення. Але слід пам'ятати також і про інші типи літаків. Водночас він зауважив, що нашій державі було б достатньо 5 бригад для захисту у майбутньому. Хоча, припустив він, стільки нам ніхто не дасть.
  • Військовий експерт Роман Світан зауважив, що Україні потрібно щонайменше 2 авіабригади з F-16. Особливість цих літаків полягає в тому, що вони – летюча платформа, багатоцільовий винищувач 4 в 1, який може виконувати низку завдань.