Про це очільник МЗС розповів в ефірі телеканалу BBC News World. Кулеба прокоментував заяву глави Кремля Володимира Путіна, що Володимиру Зеленського передусім треба вести переговори з главами так званих "ЛНР" і "ДНР".

До теми Росія тисне не перший рік, але ми постійно маємо бути готові, – Зеленський

Всі знають, що це Росія напала на Україну

Це червона лінія, яку ми не перейдемо. Президент непохитний у цьому. Ми всі знаємо, що це Росія напала на Україну. Ми всі знаємо, що ключ від врегулювання конфлікту є в Москві, і ми не будемо розмовляти з їхніми маріонетками,
– сказав Кулеба.

Щодо потенційної зустрічі президентів Росії та України, то міністр сподівається, що вона таки відбудеться. Адже, наголосив Кулеба, для того, аби завершити війну, потрібно говорити напряму з Путіним. Оскільки російський президент уникає перемовин у нормандському форматі, то залишається лиш особиста зустріч.

Якщо Путін уникає нормандського формату, потрібна особиста зустріч

Єдина сторона, що не імплементувала свої зобов'язання – це Росія. Ми повинні говорити з ними, і ми хочемо говорити в нормандському форматі, але, якщо Путін уникає цього, президент готовий зустрітися з ним особисто і обговорити, як прибрати Росію з України,
– пояснив Кулеба.

Щодо того, що Росія таки відвела війська від українського кордону, то міністр наголосив: передислокація не означає повну деескалацію. Кулеба вважає, те, що весь світ спостерігав протягом останніх кількох тижнів, не можна назвати просто військовими навчаннями, це було тренуванням нападу.

Варто прочитати Ми чули слова, чекаємо дій, – Держдеп США про відведення військ Росії від України