Переселенка Діана через війну переїхала з Краматорська у Львів. У рамках проєкту 24 каналу СВОЇ вона розвінчала міфи, які поширюють у мережі, мовляв, у Львові місцеві наживаються на війні.

Дізнайтесь більше У Заходу та Сходу – єдине горе: історія Діани, яка з малими дітьми виїхала з Краматорська

Переселенка Діана двічі тікала від війни

Жінка тікала від війни двічі, адже у 2014 році росіяни тимчасово захопили Краматорськ. Повернувшись у рідне місто, Діані разом з двома синами знову довелося рятуватися від російських снарядів у 2022-у.

Переселенка розповіла, що у Львові їм допомагають з усіх сил. Вона навіть зізналася, що їй соромно за людей, які щось вимагають від тих, хто їм допомагає.

"Мені дуже соромно за людей, які щось ще вимагають від тих, хто нам допомагає. Я дуже вдячна співвласнику фітнес-центру, де ми мешкаємо. Нам допомагають з усіх сил. Наша адміністраторка навіть наглядала за малим, доки я лікувала зуб", – сказала вона.

Мені у Львові – дуже комфортно. Читаю іноді про "повиїжджали за кордон, а квартири здають за шалені гроші". Я з цим не стикалася. Люди зробили все, щоб ми могли почуватися тут комфортно. Волонтери приносили речі, продукти,
– заявила жінка.

За словами Діани, у Львові також сильна моральна підтримка.

"Коли вдарили у Львові неподалік від фітнес-центру (який має укриття), люди спускалися, бачили нас, запитували "як ви тут живете". То вони нам і борщ приносили, й голубці готували. Допомога дуже сильна, й моральна підтримка також", – розповіла вона.

Скільки переселенців прийняла Львівська область

  • Станом на травень у Львівській області продовжувало перебувати понад 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Повідомлялося, що Львівська ОВА змогла розселити 335 тисяч людей.
  • Крім того, очільник Львівської ОВА Максим Козицький інформував, що в різні моменти кількість переселенців на Львівщині коливалася від 450 до 630 тисяч.
  • Львівська міськрада отримає 15,5 мільйона євро гранту від Європейської комісії. Кошти виділять на будівництво двох багатоповерхівок для переселенців.