Своїх жертв правоохоронці вибирали серед осіб, які мали алкогольну або наркотичну залежність. Під час розслідування кримінальних проваджень оперуповноважені з’ясовували хто з фігурантів справи є власником майна.

"Працівники поліції також організували штучне кримінальне переслідування громадян під надуманими приводами. Для реєстрації сфабрикованих проваджень вони підкидали потерпілим заборонені до вільного обігу речі та фальсифікували показання через "довірених" свідків. Для забезпечення підписання документів на відчуження нерухомості зловмисники піддавали їх жорсткому фізичному впливу. Вони, зокрема, вивозили потерпілих у віддалені райони міста, де насильно утримували, піддавали тортурам та побиттю", – йдеться в повідомленні СБУ.

Читайте також: У Києві розшукують кривдників бійця, який воював на Донбасі: фото та відео

Після отримання "згоди", інші члени групи, використовуючи підроблені документи та зв’язки в органах місцевого самоврядування, вирішували всі технічні питання, пов’язані з випискою з квартир законних мешканців житла, у тому числі неповнолітніх дітей, а також з реєстрацією "нових власників". Надалі третій активний учасник угруповання – ріелтор ‒ оформлював необхідні документи для перереєстрації майна і подальшого його перепродажу.

Саме ріелтора затримали працівники СБУ у Херсоні під час переоформлення пакета документів на чергову квартиру.

Затримання "чорного ріелтора"

Читайте також: Вибух авто у Києві: журналісти з'ясували нові подробиці щодо смерті журналіста Кукси

При обшуках за місцями роботи та проживання фігурантів справи правоохоронці вилучили документи щодо виписки/прописки мешканців з незаконно відчуженого житла, матеріали кримінального провадження, яке розслідувалося у відношенні жертви, декілька десятків паспортів громадян України з ознаками підроблення та підроблені печатки державних органів. Зокрема одного з посольств України, органів влади та місцевого самоврядування, їх виконавчих комітетів та комунальних підприємств, судів та міграційної служби,
– повідомили у спецслужбі.

У банди було чимало підроблених печаток, у тому числі і посольства України

Ріелтору повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 189 Кримінального кодексу України (Вимагання). Йому загрожує позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років із конфіскацією майна.

Тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності співробітників поліції та інших співучасників оборудки.