Як зазначають у ЗМІ, армія Судану завдала авіаударів по базі воєнізованої сили поблизу столиці. Таким чином вона намагалася відновити контроль над державою після того, як боротьба за владу переросла у сутички.

Читайте також Спроба перевороту в Судані: до чого тут російські вагнерівці

Скільки людей загинуло в Судані

У Судані використовують важке озброєння

Місцеві мешканці зранку неділі повідомили, що впродовж ночі не вщухали обстріли. Вони також чули роботу важкої артилерії. Армія Судану у недільній заяві наголосила, що "час перемоги близький".

"Ми молимося про милосердя за невинні життя, які забрала ця безрозсудна авантюра повстанської міліції швидкого реагування... З Божою поміччю, скоро у нас будуть добрі новини для нашого терплячого і гордого народу", – йдеться в заяві.

Раніше у Центральному комітеті суданських лікарів повідомляли, що поранення отримали 595 людей, зокрема комбатанти. Відомо, що близько половини мирних жителів загинули у провінціях за межами Хартума.

Загинули також десятки військовослужбовців. Але в комітеті не змогли назвати точну кількість, адже не мають достатньо інформації. Вони лиш керуються тими даними, які їм передавали з лікарень, куди поступали загиблі.

Коротко про сутички у Судані

  • Зазначимо, що зранку суботи 15 квітня RSF заявили, що їм вдалося захопити президентський палац, резиденцію головнокомандувача армії, державну телевізійну станцію, а також аеропорти в Хартумі. Армія Судану ці твердження відкинула.
  • Згодом ввечері суданські військово-повітряні сили віддали наказ людям не покидати свої оселі. Тим часом вони мали проводити так звану повітряну розвідку діяльності RSF. Крім того, уряд наказав підприємствам, школам, банкам і державним установам закритися у неділю.
  • Додамо, що США, Китай, Єгипет, Саудівська Аравія, ООН, ЄС та Африканський Союз закликали негайно припинити бойові дії.