Зібрали головні тези його виступу в одному матеріалі. Тут і про те, що Путін є дуже-дуже розумним, і про те, як Байден скучив за Трампом.

Одна з його заяв 78-річний Байден балотуватиметься у президенти вдруге

Пришвидшення темпів вакцинації

Байден почав свою пресконференцію з того, що сказав: його нова ціль щодо вакцинації – 200 мільйон доз за перші 100 днів на посту президента.

Я знаю, що це амбітно. Подвоїти нашу первісну мету. Але жодна інша країна у світі навіть близько не наблизилась до того, що ми робимо. Я вірю, що ми можемо це зробити,
– сказав Байден.

У грудні 2020 року Байден планував, що за 100 днів його президентства в країні зроблять 100 мільйонів щеплень від коронавірусу. Свою обіцянку він виконав майже вдвічі раніше: за 58 днів.

Повторне балотування

Джозеф Байден заявив, що готовий повторно балотуватися у президенти. Наступні вибори у США відбудуться у 2024 році, коли Байдену вже буде 82 роки.

Я планую йти на наступні вибори. Я сподіваюся на це,
– заявив американський президент.

Однак він зазначив: сподівається, що кандидаткою на виборах у 2024 році буде віце-президентка Камала Гарріс.

Щодо Трампа заявив: сумнівається, що той буде ще раз його суперником на виборах. Втім, іронічно зауважив: скучив за ним.

Про ракети КНДР і конкурента – Китай

Байден засудив ракетні пуски КНДР і пообіцяв Пхеньяну "адекватну відповідь", якщо він піде на ескалацію ситуації. Водночас, окрім ескалації, Байден готовий і деяких форм дипломатії.

Щодо Китаю Байден розповів: до конфронтації не готовий, а ось до суперництва – так. Одразу ж після обрання Байден говорив із лідером Китаю про те, що на міжнародній арені доведеться грати за чесними правилами.

Про лідера Китаю Сі Цзіньпін зазначив: той – розумний хлопець. І тут же порівняв його з Путіним.

Він дуже-дуже-дуже розумний хлопець. Як Путін. Автократ. Ми розуміємо, вони сумніваються в демократії, в нашому майбутньому,
– розповів Байден.

Повна версія пресконференції Байдена: дивіться відео

США буде складно виконати зобов'язання вивести всі свої війська з Афганістану до 1 травня. Водночас він додав, що не може уявити собі американські війська в Афганістані в наступному році.