Проте всі факти вказують на те, що змогли сфотографувати саме підірваний флагман ВМС Росії. Зображення поширили на початку доби 18 квітня дослідники OSINTtechnical.

До теми У мережі з'явилося останнє фото крейсера "Москва" на плаву

Що саме вказує на правдивість світлин

На двох оприлюднених фото можна побачити крейсер класу "Слава", до якого належала "Москва". За останні роки більше жоден із таких російських кораблів так не палав. Також у реєстрі зображень Google немає фото, які алгоритм пошуковика вважає схожими.


Пошук за фото в Google / Скриншот

У телеграмі "Ланчет пишет" повідомили, що сфотографували напівзатонулий корабель моряки з Туреччини. Вони були неподалік у момент підбиття судна.


Ймовірно, момент краху провідного крейсера ВМС Росії / Фото OSINT

Дата може різнитися

Наразі достеменно невідомо, коли саме туди прибули інші моряки. Автори OSINT зазначили, що існує розбіжність між можливими датами знімання. Фото зробили або 14 квітня, або вже через добу після інциденту.

"Москва" до та, ймовірно, після ракет "Нептун" / Фото OSINT і weaponews.com

Важливо, що в день початку потоплення радник голови Офісу Президента Олексій Арестович казав, що на морі шторм. Саме через це службовцям ВМС Росії не могли швидко надати допомогу.

Сильно горить. Прямо зараз. А море штормове, і невідомо, чи вдасться їм (росіянам – 24 канал) надати відповідну допомогу,
– пояснив тоді Арестович.

Зауважте "Дуже багато поранених, з відірваними кінцівками": ЗМІ поспілкувалися з мамою матроса "Москви"

Основне про затоплення "Москви"

Українська сторона офіційно не підтверджувала та не спростовувала, що наші військові атакували крейсер 14 квітня. У Міноборони наступного дня лише сказали, що в умовах воєнного стану "інформація теж є зброєю".

Проте дуже поширена думка, що крейсер підбили українським береговим ракетним комплексом "Нептун". У борт влучило 2 – 3 ракети, а після цього там здетонував весь боєзапас. На судні було приблизно 510 членів екіпажу.

Із кораблем практично потонув образ "незламного російського флоту". У Криму перестають вірити ЗМІ, а командування армії Росії настільки було шоковане, що заборонило вихід своїх кораблів із Севастополя.

До речі – у пропагандистів Кремля "підгорає" через "Москву": дивіться відео