"Люди готові захищати спокій. Захищати свою землю, щоб ніхто не приїхав і не встановлював свої порядки. Люди підтримують місцеву регіональну владу. І ніхто не повинен турбувати. Ми зробимо все, щоб заспокоїти людей", - пояснив голова Луганської обласної ради Валерій Голенко.

Депутати Донецька та Луганська обмежились "мирними" резолюціями

Втім остаточна резолюція сесії була цілком мирною. Аналогічно донецькі депутати звернулись до центральної влади з вимогою не нав'язувати Сходу українську мову та своє бачення історії, а також дати більшу економічну та політичну свободу місцевій владі.

Харків на деякий час залишився без влади - мер та губернатор виїхали в Росію. На революційній хвилі місцеві мітингувальники навіть змогли зайти до обласної адміністрації та в кабінет Михайла Добкіна.

Втім, місцеві керівники швидко оговтались. Михайло Добкін заявив, що балотуватиметься у Президенти, а Геннадій Кернес повернувся у крісло мера.

У Криму змінили прем'єр-міністра

На відміну від східних областей, де протягом тижня влада займала вичікувальну позицію, у Криму з кожним днем ставало все гарячіше. Вже 23 лютого у Севастополі змінили місцеву владу. Нового міського голову, російського бізнесмена Олексія Чалого, призначили просто на мітингу.

За кілька днів Верховна Рада автономії змістила і кримського прем'єр-міністра - Анатолія Могильова, який виступав із поміркованими заявами, його змінив лідер партії "Русское единство" Сергій Аксьонов. Голосування, як кажуть, було сфальсифіковано. Але новий прем'єр оперативно звернувся до президента Росії з проханням посприяти миру в Криму. В адміністрації Путіна пообіцяли звернення без уваги не залишити.

"У наш складний час Російська Федерація протягне руку допомоги і надасть сприяння у тому числі і фінансове для того, щоб Крим міг вибудувати свою політичну ситуацію", - сказав голова уряду Криму Сергій Аксьонов.

Тоді ж вночі невідомі з автоматами захопили приміщення парламенту та уряду автономії. Поступово автоматники взяли під контроль весь центр Сімферополя, у тому числі і місцевий аеропорт.

Російські військові посилили свою присутність в Криму

Тим часом російські військові посилили свою присутність в Криму. Гелікоптери та літаки безперешкодно перетинають кордон, а наземна військова техніка російської армії безперешкодно пересувається Кримом

На засіданні уряду у суботу прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав Кремль повернути своїх військових у місця дислокації і не провокувати протистояння в Криму.

"Ми ще раз звертаємось до керівництва Росії, яка спровокована неадекватною російською присутністю на території автономії", - сказав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Путіна застерігають від військової інтервенції

Тим часом Президент США Барак Обама попередив Росію, що будь-яка військова інтервенція в Україні буде "глибоко дестабілізуючою". Обама заявив, що США глибоко стурбовані повідомленнями про пересування військ Російської Федерації всередині України.

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримських татар, які не визнають новий уряд Криму, закликав російських військових піти з півострова та повернутися у свої гарнізони.

"Усі наявні дискусії, як усередині кримського суспільства, так і у взаєминах між Україною і Росією, повинні перейти на дипломатичну ниву", - сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Новий прем'єр Криму "підпорядкував" собі всі війська на півострові

У суботу новий прем'єр Криму підпорядкував собі всіх силовиків, флот і податкову на півострові. Зранку озброєні люди захопили кримське ДАІ. Вдень з'явились повідомлення про намагання російських військових захопити військові об'єкти у Криму, зокрема, севастопольський загін морської охорони Держприкордонслужби, військову частину на аеродромі Бельбек під Севастополем та командний пункт протиповітряної оборони у Євпаторії.

Через кримські події активізувались проросійські сили й в інших регіонах: тижневе затишшя закінчилось вибухом практично по всьому Сходу та Півдню.

У Харкові на кількатисячному мітингу проросійські активісти оголосили, що не визнають чинну владу і пішли штурмом на облдержадіміністрацію, де забиракудувались прихильники Євромайдану.

Під час мітингу у Донецьку проросійські активісти вимагали у місцевих чиновників оголосити про вихід Донбасу зі складу України та проголосити себе частинною Російської Федерації. На будівлі повісили триколор Росії.