Україна наполягає на лінії кордону ще радянських часів. Зараз він проходить на схід від острова Тузла. Таким чином, фарватер Керченської протоки залишається за Україною.

Росія ж наполягає, щоб кордон проходив ближче до українського берегу і саме по фарватеру судоходного каналу. Також до уваги треба брати розташовані південніше Прикерченські родовища нафти і газу - найменш вивчені у регіоні.

Аби домовитись з росіянами про кордон, українським переговориникам доведеться піти на значні поступки з інших питань, - кажуть у Національному інституті стратегічних досліджень.

Під час українсько-російських переговорів делімітацію морського кордону мождуть обміняти на поступки України щодо Чорноморського Флоту - припускає газета "Дзеркало тижня", посилаючись на власні джерела.

Російська база у Севастополі потребує оновлення, але без офіційного дозволу української влади замінювати озброєння Чорномоського флоту не мають права.

В липні цього року президенти України і Росії не змогли домовитися про лінію морського кордону. Сторони обмежились лише заявою про необхідність спільного управління транзитом суден через Керченську протоку.

Нагадаємо, у 2003 році статус Керченської протоки спричинив загострення українсько-російських відносин. Тоді, за розпорядженням влади Краснодарського краю Росії, розпочалося спорудження дамби в напрямку української території. Конфлікт закінчився підписанням міждержавної угоди, яка відтермінувала вирішення питання.