Регіонал зазначив – ані в Адміністрації, ані особисто Глава держави не давали вказівки готувати зміни до Кримінального кодексу.
У першому читанні за законопроект, яким передбачено кримінальну відповідальність за наклеп, нагадаємо, проголосували, 244 картки нардепів. Серед них 188 карток Партії регіонів.
“Що стосується результатів голосування, то, я думаю, ми оприлюднимо їх офіційно. Партія буде визначатися з цього приводу, і це буде дуже непроста дискусія з приводу мого голосу, я маю розібратися. Я з’ясую, яким чином це сталося, бо на той момент мене не було в залі, я був на нараді”, – сказав представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко.
Президент закликав місцевих чиновників не тиснути на ЗМІ.
Якщо до Вас надходять такі скарги, на них негайно треба реагувати, і, як кажуть, ні в якому разі на будь-якому рівні не дозволяти тиснути на засоби масової інформації”,
– Президент України Віктор Янукович.
Автор законопроекту, позаштатний радник Президента заявляє, криміналізація наклепу – необхідність, особливо перед парламентськими виборами.
“Саме зараз, це моя ініціатива, вона продиктована тим, щоб захистити волевиявлення людей. Наклепники поширюють, в тому числі, і засоби масової інформації, і деякі безвідповідальні журналісти, здатні спотворити чесний вибір громадян 28 жовтня”, – сказав народний депутат з Партії регіонів Віталій Журавський.
За словами представників ЗМІ, криміналізація наклепу – шлях до згортання свободи слова. В опозиції переконані – страх відчують всі громадяни України.
“Це може використовуватись не тільки, безумовно, проти журналістів. Це може використовуватись для закриття видань, це може використовуватись для боротьби з публікаціями в Інтернеті, це може використовуватись і як проти політиків, так і проти звичайних громадян, які спробують захищати свої права і робити якісь заяви, які критикують владу”, – вважає керівник Центрального виборчого штабу Об'єднаної опозиції "Батьківщина" Олександр Турчинов.
“Ми можемо сьогодні вимагати тільки скасувати цей законопроект, жодні перемовини про якісь правки до нього не можуть бути, тому що поява наклепу у Кримінальному кодексі – це є повернення до найгірших традицій практики цензури”, – переконаний директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар.
Як відомо, у вівторок Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. Каратиметься він штрафом від 8, 5 тисяч гривень або виправними роботами - до 8 місяців та навіть арештом до п’яти років.