У своєму телеграм-каналі Президент України Володимир Зеленський поділився фрагментом відео із зустрічі з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок і міністром закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстрою.

Читайте також: Зеленський звернувся до політиків і народу Словаччини

Підтримка з боку ваших країн – важлива й цінна для нас. Дякую, що сьогодні ви поруч і солідарні з українським народом,
– написав Зеленський.

Володимир Зеленський на зустрічі з міністрами МЗС Німеччини та Нідерландів / Скриншот з відео Зеленського

Президент висловив сподівання, що саме спільними зусиллями з європейськими партнерами, європейською родиною Україна зможе перемогти, захистити українських громадян та території.

Анналена Бербок та Вопке Гукстра / Скриншот з відео Зеленського

Під час зустрічі політики значну увагу приділили подальшій практичній підтримці України з боку Німеччини та Нідерландів у боротьбі з агресією Кремля, зокрема у сфері оборони.

Зеленський відзначив чітку позицію двох держав щодо посилення санкцій ЄС проти Росії. Президент наголосив, що сподівається на невідкладне схвалення шостого пакета санкцій ЄС стосовно Росії, який містить нафтове ембарго.

Президент України подякував представникам держав за високий рівень суспільної підтримки в Нідерландах та Німеччині членства нашої країни в ЄС. Він також наголосив, що невідкладне надання статусу кандидата на членство стане визнанням внеску України та українців у захист європейських цінностей.

Не оминули й питання економічної підтримки України в умовах агресії Росії.
Зеленський запропонував Нідерландам і Німеччині долучитися до відбудови України.
Зокрема, президент окремо наголосив на важливості розробки міжнародного плану повоєнного відновлення України на зразок історичного Плану Маршалла.

Міністри закордонних справ Німеччини та Нідерландів відвідали багатостраждальні українські міста

Нагадаємо, що дипломати сьогодні, 10 травня, відвідали Бучу та Ірпінь Київської області.

Глава Київської ОВА Олександр Павлюк зустрів міністра Нідерландів та показав зруйновані росіянами території міста Ірпінь. Павлюк розповів, як з першого дня нападу росіяни знищували цивільні об'єкти та домівки мирного населення.

Анналена Бербок відвідала Бучу, де на власні очі змогла побачити всі руйнування. Також місцевий священник показав дипломатці відео зі вбитими людьми громади. Міністерка наголосила на тому, що місто Буча стало страшним символом українсько-російської війни – через вбивства, зґвалтування та катування цивільних.

До слова, міністерка закордонних справ Анналена Бербок стала першою німецькою чиновницею, яка приїхала в Україну після початку повномасштабної війни, повідомило видання Welt.

Останні заяви Німеччини:

Вас це може зацікавити – Кулеба розповів про зміну цілей України у війні: дивіться відео