Таку думку висловив Вальдемар Скшипчак, польський генерал, екскомандувач сухопутних військ Польщі. Він вважає, що підготовка українських пілотів на західних літаках триває вже давно, "оскільки навчання пілота на F-16 має відбуватися упродовж двох років".

Дивіться також Захід змінив позицію щодо F-16 для України: які основні характеристики винищувачів

F-16 можуть з'явитися в Україні до кінця літа

Польський генерал вважає, що Україна перебуває на етапі, коли українські пілоти вже майже готові використовувати F-16 у бою. Він переконаний, що через два – три місяці Україна матиме літаки F-16.

Натомість зараз має бути лише прийнято рішення: з яких країн будуть літаки. США мають багато винищувачів цього типу в пустелі в Арізоні й можуть їх передати. На мою думку, через два – три місяці Україна матиме літаки F-16, оскільки українські пілоти, без сумніву, вже готові їх експлуатувати,
– сказав він.

Крім того, Вальдемар Скшипчак прокоментував те, що Україна могла б отримати літаки від Австралії. Мовиться про винищувачі F/A-18 Hornet.

"Літаки F-18 є також дуже хорошими, їх використовує, наприклад, Фінляндія. Важливо те, щоб українські пілоти були готові їх обслуговувати і щоб ці літаки мали найновіше озброєння", – зазначив він.

Дивіться також На крилах свободи: хто увійшов до коаліції винищувачів і які літаки отримає Україна

Що варто знати про передачу Україні літаків F-16

  • Наприкінці весни США дали дозвіл на реекспорт винищувачів F-16 і вирішили приєднатися до підготовки українських пілотів. Україні вдалося сформувати авіаційну коаліцію, до якої увійшли Британія, Бельгія, Нідерланди, Польща, Швеція, Франція і Португалія.
  • Конкретних термінів поставки F-16 в Україну немає. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна отримає літаки після того, як збудує інфраструктуру для винищувачів. При цьому глава держави зазначив, що Україна будуватиме інфраструктуру після конкретних кроків партнерів.
  • Президент розповів, що під час зустрічі з деякими партнерами у Молдові отримав розуміння щодо кількості літаків, які отримають наші військові.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що наші військові не будуть використовувати F-16 вже цього літа.