Про це президент розповів під час спілкування з журналістами українських ЗМІ. За словами глави держави, головна умова – відбудова української інфраструктури, пише 24 Канал.

Дивіться також Контрнаступ ЗСУ: Резніков відповів, чи буде Україна цього літа використовувати F-16

Домовленість партнерів повинна бути "на папері"

Що стосується F-16 та інфраструктури. Інфраструктури немає, вона буде будуватися та готуватися. Немає сенсу її готувати, поки немає домовленості, що у нас будуть відповідні літаки,
– заявив президент.

Він додав, що під час останньої зустрічі з партнерами у Молдові відбулась закрита зустріч з кількістю країн, які точно підтвердили, що вони точно дадуть Україні F-16. Крім відповідної інфраструктури, для передачі винищувачів потрібне спільне погодження країни-партнерів та США.

Український лідер зазначив, що від деяких європейських партнерів отримав розуміння щодо кількості.

"Я, коли отримав цю інформацію, то у мене був день щастя. Була потужна пропозиція. Важливо, щоб ця коаліція була домовленістю на папері", – підкреслив президент.

Власне, під документування умов постачання винищувачів розпочнеться підготовка інфраструктури України. Проте це не буде відбуватись швидко.

Які країни увійшли до "коаліції винищувачів"

  • Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква розповів, що на саміті у Молдові вдалось зробити реальні кроки до прискорення підготовки пілотів і техніків для винищувачів четвертого покоління.
  • Крім того, оформилася основа європейської частини "коаліції" за участю вже восьми країн: Великої Британії, Нідерландів, Польщі, Данії, Швеції, Бельгії, Португалії і Франції. З президентом Франції навіть ухвалено окрему спільну заяву з цього приводу.
  • Жовква додав, що українських льотчиків готуватимуть до польотів не лише на F-16, а й на інших західних винищувачах.