Тобто російський газопровід підлягатиме європейському регулюванню, пише Handelsblatt.
Важливо Польща хоче заарештувати активи "Газпрому" у проєкті "Північного потоку – 2"
Що передбачає директива ЄС
Рада ЄС 15 квітня ухвалила зміни до європейського газового законодавства. Новою директивою передбачено, що постачальник газу та компанія, яка забезпечує його транспортування, мають бути відокремленими.
Зверніть увагу! Газова директива ЄС є одним з ключових документів європейського енергетичного законодавства, що регулює ринки газу на території Євросоюзу.
Відтак "Газпром" має передати "Північний потік – 2" в управління іншій, не пов'язаній з ним компанії. Сама ж ця компанія має давати вільний доступ до трубопроводу не лише "Газпрому", але й іншим компаніям-постачальникам. Тобто, "Газпром" не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.
Цікаво Добудова "Північного потоку – 2" – під загрозою: судно, що могло це зробити, рушило до Росії
Позиція російського "Газпрому"
Російський "Газпром" з початку 2020 року вимагав звільнити "Північний потік – 2" від регулювання ЄС. Така можливість передбачена у зміненій газовій директиві ЄС при направленні відповідного запиту до регулятора тієї країни Євросоюзу, в територіальних водах якої закінчується трубопровід.
Сторони процесу зобов'язані відповісти регулятору про свою позицію до 8 травня. Однак відомо, що Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовить "Північному потоку – 2" в імунітеті до газової директиви Європейського союзу.
Будівництво "Північного потоку – 2": головне
- "Північний потік – 2" – це проєкт газопроводу, який постачатиме газ з Росії до Німеччини в обхід України. Загальна довжина "Північного потоку – 2" складає 1234 кілометри, він проходитиме через Балтійське море територіями Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
- Наразі "Північний потік – 2" побудований на 93%. У разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ через Балтійське море до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи.
- Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів у рік.