Про це генеральний секретар НАТО заявив перед засіданням міністрів оборони 29 держав НАТО у Брюсселі.

Читайте також: НАТО нам допоможе: чи варто Україні розраховувати на підтримку Альянсу?

Він наголосив, що збудований Кримський міст та агресивна поведінка Росії в Азовському морі "є завадою нормальному судноплавству".

На переконання Столтенберга, такі дії РФ націлені на підрив стабільності в Україні.

Ми бачимо, які перешкоди руху суден чинить російська військова присутність в Азовському морі, в Криму та будівництво нею мосту. Все це є завадою нормальному судноплавству... Оскільки ми підтримуємо українську стабільність, суверенітет і територіальну цілісність, ми стоїмо з Україною пліч-о-пліч,
– цитує "Радіо Свобода" генерального секретаря НАТО.

Щоправда, про конкретну допомогу НАТО Україні у конфлікті в Азовському морі, Столтенберг не згадав нічого.

Натомість загальними фразами він запевнив, що "всі члени альянсу солідарні з Україною, не визнають незаконної анексії Росією Криму та продовжують їй надавати практичну й політичну підтримку".

Як зауважив у коментарі 24 Каналу співголова громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов, НАТО не має юридичних підстав для введення на територію України свого військового контингенту, оскільки Україна не є членом Альянсу і не підпадає під дію статті 5 статуту НАТО – напад на одного члена розцінюється, як напад не весь Альянс.

НАТО українці ставлення інфографіка
Як змінювались настрої українців щодо вступу в НАТО: інфографіка

У чому полягає конфлікт в Азовському морі?Впродовж останні кількох місяці Росія затримала в Азовському морі понад 150 суден, які прямували до портів Бердянська та Маріуполя. Президент України Петро Порошенко заявив, що Кремль на окупованій ним території збільшує військову присутність, через що погіршилася ситуація в Чорноморському та Азовському регіонах.

У вересні Україна відправила два кораблі Військово-морських сил з Одеси у порт Бердянська через Керченську протоку. Корабель управління "Донбас" і буксир "Корець" – увійшли до економічної зони РФ біля берегів окупованого Криму і їх супроводжували судна берегової охорони.