По фото дім дуже сподобався родині, за документами все теж відповідало нормам. Та проблеми почалися уже коли родина заїхала до оселі.

До теми: Капелан, який всиновив 33 дітей і врятував життя тисячам наркозалежних: зворушлива історія

Батько-вихователь Олександр Линник зауважив, що за документами у будинку мали б бути: бойлер для підігріву води, помпова станція, металопластикові вікна. Але нічого з цього не було. Ба більше, стіни були вкриті тріщинами та грибком. Та й виявилося, що дім вдвічі більший, аніж треба багатодітній родині. Тож, обігріти 420 квадратів взимку їм виявилось просто не по кишені.

Це не нормально. У мене істерика, що діти ходять вдягненими, але ми хворіємо два місяці. Діти ходять до школи грітися. За добу ми використали 70 кубів, у платіжці сума у 17 тисяч гривень,
– зізналася Вікторія Линник.

Будинок для родини придбали минулої зими. Він обійшовся державі у три мільйони гривень. У селищній раді, на балансі якої й перебуває дім, заявили, що всіляко відмовляли від покупки. Голова Садівської селищної ради Надія Масалітіна сказала, що будівля не призначена для дитячого будинку, однак були підписані усі висновки й за документами вони були зобов'язані придбати будинок.

Будинок, у який заселилася родина Линників

Натомість у Службі у справах дітей переконують, що інших варіантів не було. Мовляв, в області продавався лише цей будинок. Нині ж допомагати лагодити будинок нікому.

Цим повинні займатися фахівці, яких немає в РДА. Немає ні представників ЖКГ, ні архітекторів, ні тим паче представників комунального будівництва,
– наголосив начальник Служби у справах дітей Юрій Каліновський.

Схожі ситуації в області уже виникали неодноразово. Через купівлю ще двох помешкань під будинки сімейного типу правоохоронці розпочали кримінальні провадження. Йдеться про службову недбалість сумських чиновників. Поки ж йде слідство, проблему опалення чиновники пропонують вирішувати так: влаштувати ще трьох дітей на виховання і таким чином збільшити розмір субсидії. Або пропонують геть радикальний варіант – віддати дітей назад до інтернату. Та родина Линників категорично проти, переконують, що дітей нікуди не віддадуть.


Статистика усиновлення в Україні / Інфографіка 24 каналу