Війна без ім'я
За даними прес-центру АТО, впродовж минулої доби зафіксовано 56 спроб атак бойовиків на позиції сил АТО з використанням різних типів озброєння. Внаслідок боїв загинуло троє українських бійців.
Активність незаконних збройних формувань зберігається на трьох стратегічних напрямках: Луганському, Дебальцевському та Донецькому,- йдеться в повідомленні.
Зокрема, зафіксовано 40 обстрілів позицій наших військ з артилерійського та мінометного озброєння, 5 обстрілів зі стрілецької зброї, 1 вогневий контакт з використанням озброєння танку та 9 застосувань реактивних систем залпового вогню з боку бойовиків.
У штабі АТО наголошують, що “каменем спотикання для терористів залишається аеропорт “Донецьк”.
Також за даними прес-центру, загальна кількість обстрілів з моменту оголошення тимчасового припинення вогню з 5 вересня – 3412 разів.
Обстріли здійснювались по населених пунктах Оленівка, Новотроїцьке, Миколаївка, Красногорівка, Майорськ, Павлополь, Чермалик.
Разом з тим, комітет з питань цивільного виміру безпеки Парламентської асамблеї НАТО вважає за необхідне посилити підтримку України і зайняти тверду позицію стосовно Росії.
Про це сказано в схваленому 23 листопада проекті резолюції ПА НАТО на засіданні комітету в Гаазі.
Депутати та експерти країн-членів НАТО закликали уряди країн-членів Альянсу розглянути нову політичну, економічну, матеріальну і технічну підтримку Україні для захисту її території та побудови сильної і підзвітної держави,— зазначається у повідомленні.
При цьому в документі також міститься заклик до подальшого застосування санкцій щодо Росії, доти, поки вона не почне дотримуватися міжнародного права, і поки санкції не допоможуть повернути назад всі незаконні територіальні "придбання".
Передбачається, що текст резолюції буде прийнятий в остаточному варіанті на сесії ПА НАТО сьогодні.
Грібаускайте приїхала в Україну
Зранку Петро Порошенко у своєму Twitter повідомив, що президент Литви Даля Грібаускайте прибула з офіційним візитом до Києва.
"Радий вітати в Києві Президента Литви, справжнього друга України", - написав глава держави.
Так, сьогодні Україна й Литва сьогодні домовилися про співпрацю у військово-технічній сфері, зокрема, про постачання українським військовим елементів озброєння.
"Ми домовилися про співпрацю у військово-технічній сфері, про конкретні поставки конкретних елементів озброєння для українських Збройних Сил. Я думаю, що це конкретна демонстрація підтримки", - заявив Порошенко.
Також сторонами було підписано Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства двох держав на 2015–2016 роки, а також протокол 7-го засідання Ради Президентів України і Литви.
Під час робочого засідання сторони обговорили співпрацю між Україною та Литвою в процесі євроінтеграції України, двосторонню співпрацю в міжнародних організаціях, таких як ООН, ОБСЄ, Рада Європи та НАТО, взаємодію у сфері безпеки та захисту, кібернетичної та інформаційної безпеки та військово-технічне співробітництво.
Особливу увагу було приділено питанням енергетичної безпеки, співпраці в галузі енергопостачання та енергоефективності.
Петро Порошенко назвав візит Далі Грібаускайтє символічним, оскільки декілька днів тому Україна відзначила річницю Революції гідності.
Ви допомагали нам на європейському шляху і сприяли підписанню Угоди про асоціацію,– сказав Порошенко і подякував Литві за підтримку територіальної цілісності України.
Водночас Президент Литви зазначила, що Україна зараз переживає важливий період у своїй історії.
Я сподіваюсь, що український народ зможе побудувати демократичну країну з європейськими цінностями і незалежністю. Ми завжди будемо підтримувати український народ і рішення, які він приймає, – наголосила Даля Грібаускайте.
Україна готуватиметься до ЄС і НАТО шість років
Президент України заявив, що для того, щоб Україна відповідала критеріям як щодо вступу до Європейського Союзу, так і відповідності критеріїв щодо НАТО, знадобиться щонайменше шість років.
Нами напрацьовано мінімум шестирічний план напруженої роботи для того, щоб Україна відповідала критеріям як щодо вступу до Європейського Союзу, так і відповідності критеріїв щодо НАТО. І тільки тоді український народ на референдумі буде мати можливість визначитися щодо вступу чи невступу,— сказав Порошенко.
При цьому глава держави зазначив, що вимоги до реформування держави для відповідності критеріям ЄС багато в чому відповідають вимогам, які повинна буде виконати країна для вступу в НАТО.
Канада не пропонувала Україні винищувачі F -18.
Радник глави МВС Антон Геращенко заявив, що Канада не пропонувала Україні жодних винищувачів.
Отримав відповідь з канадського посольства з приводу винищувачів F-18. Ніколи держава Канада не пропонувала державі Україні прийняти винищувачі F-18, - зазначив він.
Водночас Геращенко наголосив, що державному рівні таке питання ніколи не стояло.
Все це дуже нагадує відому історію з LNG терміналом і лижним інструктором, - резюмує він.
Про погоду
На заході України мінлива хмарність, вночі місцями невеликий сніг, вдень без істотних опадів, на дорогах місцями ожеледиця, вітер південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі -2...-8 градусів, вдень +1...-4 градуси.
На півночі України мінлива хмарність, вночі місцями невеликий сніг, вдень без істотних опадів, на дорогах місцями ожеледиця, вітер південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі -4...-10 градусів, вдень +1...-4 градуси.
У центрі України мінлива хмарність, вночі місцями невеликий сніг, удень без істотних опадів, на дорогах місцями ожеледиця, вітер південно-східний, 3-8 м/с. Температура повітря вночі -3...-10 градусів, вдень +1...-4 градуси.
На сході України мінлива хмарність, без істотних опадів, вітер південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі -5...-11 градусів, вдень 0...-5 градусів.
На півдні України мінлива хмарність, без істотних опадів, вітер північно-східний, 5-10 м/с, місцями пориви до 15-20 м/с. Температура повітря вночі -2...-9 градусів, вдень -1...+5 градусів.
У Києві мінлива хмарність, вночі місцями невеликий сніг, вдень без істотних опадів, на дорогах місцями ожеледиця, вітер південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі -5 ...-7 градусів, вдень 0...-2 градуси.
Курси валют
За офіційним курсом Національного банку, встановленим 24 листопада, американський долар, єдина європейська валюта та російський рубль знизилися.
Національний банк України 24 листопада встановив офіційні курси валют на рівні:
100 доларів США — 1506.0794 грн
100 євро — 1870.8518 грн
10 російських рублів — 3.2889 грн