Про це 24 Каналу розповів радник голови ОПУ Михайло Подоляк, зауваживши, що потрібно у повному обсязі переносити війну на територію Росії.

Дивіться також Кремль погрожує "фатальними наслідками": що для України означає дозвіл на удари по Росії

Чому потрібно бити по Росії

Як наголосив Подоляк, Росія намагається подати себе як "монстра". Тому там постійно розповідають про якісь "червоні лінії" та "катастрофічні наслідки" від ударів. Але насправді Росія – жалюгідна, нікчемна країна з великою територією та ресурсами.

Росія завжди була на понтах. Там "у нас є червоні лінії" і так далі. Але коли ти починаєш об'єктивно ставитись до неї й паритетно завдавати ударів, то з'ясовується, що це — "колос", який можна зламати,
– сказав Подоляк.

У країнах Заходу побачили, що Росія буквально розміщує артилерію на прикордонних територіях та стріляє по мирній Сумщині, Харківщині тощо. Вони це роблять особливо нахабно, знаючи, що відповідь не прилетить. А ось тепер вона таки прилетить. Країни Заходу побачили, що не можна давати можливість Росії безкарно обстрілювати цивільних та готувати нові наступи.

Цей поступовий нонсенс став зрозумілим для представників політичних еліт інших країн. Вони розуміють — війна такого типу не може закінчитись певним компромісом шляхом України. Війна такого типу не може вестись непаритетно і непаралельно. Росія ж хотіла війну. Вона її автор. У міжнародному праві чітко написано, що країна-агресорка має бути повністю завантажена війною на своїй території. Давайте її завантажимо війною на її території,
– підкреслив Подоляк.

Удари по Росії: коротко

  • Сполучені Штати дозволили Україні бити по Росії американською зброєю. Це стосується поки що лише прикордонних територій. Зокрема сюди входить і Північ, звідки окупанти обстрілюють Сумщину.
  • ЗМІ припускали, що Франція могла дати дозвіл України використовувати далекобійні ракети SCALP для ударів по Росії. Однак поки що офіційного дозволу немає.
  • Спікер Палати представників США Майк Джонсон вважає, що Штати не мають робити обмеження на удари по Росії. Важливо дати Україні зброю, яка дозволить захистити себе.