Володимир Зеленський провів перемовини з Яном Ліпавським, Александром Шалленбергом та Іваном Корчоком. Президент України ознайомив міністрів з безпековою ситуацією та ініціативами України.

Раніше Зеленський розраховує на саміт нормандської четвірки після візиту Макрона до Росії

Зеленський розповів главам МЗС про загрози Україні

Мовилось передусім про активізацію мінського процесу та посилену роботу у нормандському форматі.

Дуже важливо, що ви відвідали зону проведення ООС та особисто ознайомилися із ситуацією на місці,
– сказав президент.

Глави МЗС Чехії, Австрії та Словаччини висловили одностайну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України. Дипломати наголосили, що Україна має повне й беззаперечне право самостійно визначати шляхи забезпечення власної безпеки та обирати оборонні союзи.

Ці країни не евакуювали сім'ї дипломатів з України

Президент зауважив, що Чехія, Австрія та Словаччина не евакуювали сім'ї своїх дипломатів з української території. Таким чином збереглась повноцінна дипломатична присутність в Києві.

Раніше Проти надання зброї і військ НАТО в Україні: Земан відзначився скандальною заявою

Що відомо про візит глав МЗС країн Славковського формату:

  • Візит міністрів закордонних справ розрахований на 2 дні. Вони повідомили, що надсилають потужний сигнал центральноєвропейської солідарності з українським народом.
  • Ліпавський, Корчок, Шалленберг відвідали зону проведення Операції Об'єднаних сил та зустрілись з українськими військовими.
  • Дипломатів прийняв і голова уряду України Денис Шмигаль.

Що відомо про Славковський формат

Був заснований прем'єр-міністрами Чехії та Словаччини і канцлером Австрії у чеському місті Славков 29 січня 2015 року. У рамках цього союзу Чехія, Австрія та Словаччина співпрацюють в політичній, економічній, культурній та гуманітарній сферах.

Дивіться відео зустрічі президента Зеленського