Про це 24 каналу розповів депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічус. Він також зазначив, що Калінінградська область "нафарширована" військовими частинами, а деякі із цих частин вже чинять злочини в Україні.
Читайте також ЄС витратив більше на нафту та газ з росії, ніж надіслав Україні на допомогу, – Лінкявічюс
"Чому ми, знаючи про це, маємо схилити голову і шукати більш зручні рішення для калінінградців. Вони повинні відчувати на собі всі наслідки накладання санкцій точно так само, як і вся росія", – говорить євродепутат.
Пятрас Ауштрявічус підкреслює, що не розуміє, чому саме мешканці Калінінградської області повинні отримувати ті товари, які є під забороною, знаючи, що вони є частиною агресії проти України.
Такі рішення завдають великого удару моральним принципам ЄС. Тобто, ми кажемо одне, а робимо зовсім інше. Це прецедент із дуже поганим виходом, особливо для Євросоюзу,
– переконаний євродепутат.
Питання транзиту через територію Литви, це питання суверенітету і я б не торгував нашою цілісністю, а рішення про поставки санкційних товарів не відповідає національним інтересам Литви, резюмує литовський депутат.
Євродепутат Пятрас Ауштрявічус про непослідовність ЄС щодо санкцій: дивіться відео
Санкції проти росії починають слабшати або видозмінюватися
Таке рішення прийняли у США, відтак дозволили укладати угоди щодо добрив і ліків, а також послабили санкції для 2 російських компаній.
Тепер росія знову може заключати угоди, пов'язані з сільськогосподарськими товарами, ліками, медичними пристроями та препаратами.
Ці угоди стосуються виробництва, продажу або транспортування сільськогосподарських товарів. Також обладнання, ліків, медичних виробів, запасних частин та комплектуючих для медичних виробів та інше.
Схожу позицію зайняли і у ЄС, там пропонують дозволити транзит до Калінінградської області певних товарів. Все б нічого, якби не мовилось про дозвіл на поставку товарів військового призначення.
Детальніше про санкції щодо росії
- Агресор намагається обійти обмеження всіма можливими шляхами. Зокрема, шукає союзників та покупців на свої продукти серед країн Азії. Однією з таких стала Індія. Коли значна частина світу активно намагається відмовитися від російської нафти та інших енергоносіїв, Індія не поділяє таку позицію і купує їх.
- Натомість Міністерство фінансів Японії оголосило про новий пакет санкцій проти росії за війну проти України. Під санкції також потрапили й українські колаборанти, а також компанії з білорусі. Влада Японії вирішила заморозити активи 57 осіб та шести компаній з росії.
- Невдовзі державу-агресорку може сколихнути новий пакет обмежень, покликаний продовжувати її послаблення. Це може бути сьомий пакет санкцій або ж додаток до шостого, що зробить її існування не менш болючим. Адже сьомий пакет обмежень може включати заборону торгувати газом.