Погода у червні: чим здивує початок літа

Синоптики прогнозують, що загалом середня місячна температура у червні буде на 1 – 1,5 градуса вищою від середніх багаторічних значень, повідомляє Укргідрометцентр. У горах буде трішки прохолодніше, аніж по всій Україні – +14...+15 градусів.

Детальніше Коли нарешті прийде справжнє літо: головний синоптик України

Згідно з прогнозом, загальна місячна кількість опадів становитиме близько 43 – 90 міліметрів, а в Карпатах і на Прикарпатті 105 – 156 міліметрів. Проте вже у середині місяця кількість опадів значно зменшиться, розповів в ефірі 24 каналу директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

Температура повітря сягатиме +24 градусів. Червень, ймовірно, запам'ятається різкими змінами погоди, додав Кульбіда.

Водночас начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Владислав Білик в ефірі Українського радіо розповів, що червень цьогоріч буде схожим на травень. Хоч останній і виявився для українців незвичним і холодним, однак така погода є близькою до норми.

Перший місяць літа буде схожим на травень, тобто не буде істотно відрізнятися від норми. Залежно від регіону можливі коливання у межах 1 градусу. Зазвичай червень доволі прохолодний і дощовий. Якщо говорити про дощі, то кількість опадів буде в межах норми. Тобто перша декада червня буде доволі прохолодною, особливо у порівнянні з минулим роком. Але опадів буде менше,
– сказав Білик.

Кульбіда ж наголосив: не варто забувати, що справжнє літо – це не червень, а липень та серпень. Потрібно готуватися до того, що саме у ці місяці температура повітря буде дуже високою.

Якою буде погода у найближчі роки?

Науковці прогнозують, що 2020 рік стане найспекотнішим в історії спостережень. Цьому сприяє і те, що від січня 2020 року у світі вже були побиті теплові рекорди: у лютому в Антарктиці вперше зафіксували температуру понад +20 градусів, а в Гренландії 26 квітня підтвердили температурний рекорд для цього місяця – -6 градусів. Окрім того, у деяких столицях північних країн взимку навіть снігу не було.

За словами дослідників, наразі процес глобального потепління прискорюється, тож у найближчі 50 років середня температура повітря у деяких регіонах планети буде у межах +29 градусів. Відтак 1 мільярд людей будуть змушені покинути своє місце проживання або ж потерпати від нестерпної спеки.

Україну ж у наступні 10 років чекають штормові вітри, посухи та різкі коливання температур.