Про це 24 каналу розповів політолог Тарас Семенюк. За його словами, стратегічні плани, які партнери ухвалили щодо озброєння України зупинити дуже складно.

Цікаво Наш спільний інтерес, бо після України ми будемо наступні, – Купідура про підтримку від Польщі

Для контрнаступу Україні необхідно більше зброї

Він пояснив, що навіть прихід нових політиків до влади в урядах країн-союзників, ймовірно, не зможе зупинити процес постачання нашій країні зброї. Це буде не так легко, як хотіла б росія.

Нам важливо максимально наповнити Україну західною зброєю для того, щоб можна було ефективно з контрнаступальних дій перейти у реальний контрнаступ,
– зауважив Семенюк.

Чим росія шантажує партнерів України

Країна-агресорка продовжує використовувати газовий шантаж в якості одного з головних аргументів. На думку політолога, це все ще може зіграти їй на користь, проте країни Євросоюзу не просто "сидять й чекають зими".

Наприклад, Німеччина вже на понад 70% забезпечена газом, а до початку опалювального сезону зможе добрати ті 30%, що лишилися. Але є ще один важливий аргумент.

Це розхитування ключових країн Євросоюзу всередині їхніх урядів й парламентів, як відбулось нещодавно в Італії,
– відзначив Семенюк.

Він розповів, що уряд Маріо Драґі, який підтримував Україну у війні проти росії, пішов у відставку. Це стало наслідком того, що одна з найбільших італійських партій "Рух п'яти зірок" висловила вотум недовіри голові уряду Драґі.

Наразі в Італії очікують на позачергові вибори. Україні ж слід сподіватися, що до влади прийде проєвропейська та проукраїнська партія.

"Уряди приймають рішення щодо постачання зброї Україні і якщо, умовно кажучи, "падає" уряд – гальмується весь процес. Він не зупиняється, але втрачає динаміку", – пояснив політолог.

Семенюк прокоментував постачання озброєння Україні: дивіться відео

Як Україні допомагають союзники

  • Від початку повномасштабної війни Україна отримала від Польщі допомогу на понад 10 мільярдів злотих (2,1 мільярда євро). Найбільшу частку у цій сумі складає вартість переданої зброї – близько 7 мільярдів злотих. Так, Польща передала нам самохідні гаубиці AHS Krab, які ефективно працюють на передовій.
  • США надасть нашій країні новий пакет допомоги у розмірі 3 мільярдів доларів. На сьогодні це найбільший транш допомоги у сфері безпеки для України. Він містить: додаткові удосконалені зенітно-ракетні комплекси NASAMS, боєприпаси, безпілотні авіаційні системи Puma, установки для боротьби з безпілотними повітряними суднами та ракетні системи із лазерним наведенням.
  • На День Незалежності Борис Джонсон оголосив новий пакет допомоги Україні. Так, Велика Британія надасть 54 мільйони фунтів стерлінгів. Пакет допомоги включатиме сотні найсучасніших безпілотників, протитанкові боєприпаси та ракетні системи.