Таку думку висловила російський політолог, доктор історичних наук, дослідник Chatham House Лілія Шевцова у своїй статті для Крим.Реалії.

"Сьогодні Америка лягла на операційний стіл, вирішивши позбутися того, що вважає в своєму організмі чужорідним тілом, і переналаштувати свою міжнародну життєдіяльність. Що стане підсумком цієї операції, не знають і самі хірурги. Але очевидно одне: і колективний Захід, і світовий порядок, які тримаються на американській скрєпі, зазнають істотних змін. І ці зміни загрожують вплинути на Росію руйнівним способом", – вважає вона.

Читайте також: Цей закон просто приголомшливий за масштабом, – Піонтковський про нові санкції щодо Росії

За словами Шевцової, нові санкції для Росії будуть оглушливого масштабу. Цьому посприяла захопленість Трампа Кремлем – Конгрес вирішив обмежити вплив президента на зовнішню політику і забезпечити нацбезпеку країни.

Позбавлення президента права скасовувати санкції обмежує механізм несилової політики і здатності Білого дому до міжнародних компромісів. Так, американський президент вже не може обміняти санкції на угоду з Кремлем. Більше немає підстав для надій Кремля на торг з Вашингтоном,
– підкреслила експерт.

Вона додала, що, імовірно, саме спроба втручання Росії у президентські вибори у США після анексії Криму є другою стратегічною помилкою Кремля.

"Нинішній американський санкційний пакет є кроком на шляху вилучення Росії з процесу світової глобалізації. А це означає наступне: російська система, яка десятиліттями виживала за рахунок антизахідної мобілізації і використання західних ресурсів, втрачає можливість отримувати ці ресурси при повній нездатності компенсувати їх власними", – пояснила Лілія Шевцова.

Нагадаємо, 25 липня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроект, яким впроваджуються санкції проти Росії та обмежується право президента США Дональда Трампа знімати чи навіть пом'якшувати санкції проти Москви.

Санкції передбачають, серед іншого, продовження протидії реалізації проекту "Північний потік-2". 28 липня санкційний законопроект схвалив Сенат США.