Баканов розповів, що події на кордоні Євросоюзу та Білорусі є одним із проявів гібридної війни. Про це він розповів після наради РНБО з питань захисту державного кордону в Луцьку.

До теми Питання національних інтересів, – Резніков обіцяє жорстко карати за допомогу мігрантам

Польський сценарій в Україні малоймовірний

Керівник відомства розповів, що Служба безпеки "вживає весь комплекс заходів, щоб унеможливити подібний (мовиться про польський – 24 канал) сценарій в Україні".

Такий сценарій наразі малоймовірний. Але ми працюємо на випередження і робимо все, аби цей, навіть теоретичний, варіант розвитку подій не був реалізований на практиці,
– заявив Баканов.

Глава СБУ пояснив, що саме тому 14 листопада зібралися в Луцьку: "Щоб узгодити заходи для протидії такому прояву гібридної війни".

Він додав, що не просто тримають ситуацію на контролі, а й виконують всю необхідну організаційну та оперативну роботу. Зокрема СБУ:

  • активно застосовує комплекс контррозвідувальних, оперативно-розшукових і кримінально-процесуальних заходів;
  • обмінюється інформацією з Нацполіцією та ДПС;
  • створюються спільні мобільні групи для роботи у прикордонних районах тощо.

Коротко про нараду РНБО у Луцьку через ситуацію на кордоні

  • 14 листопада у Луцьку відбулась міжвідомча нарада щодо питань оборони кордону з Білоруссю. На ній очільники областей, які межують з Білоруссю, обговорили захист кордонів від мігрантів.
  • За результатами наради Олексій Данілов заявив, що Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні.
  • За словами секретаря РНБО, "за даними розвідувальних органів, сьогодні на території Білорусі перебуває вже орієнтовно 16 тисяч так званих біженців".
  • Данілов запевнив, що зброю проти нелегальних мігрантів Україна може застосовувати лише в одному випадку – якщо небезпека загрожуватиме життю українських прикордонників чи військових.
  • 11 листопада Денис Монастирський заявив, що кордони додатково охоронятимуть 8 500 військових.