Про землетрус на Полтавщині повідомили у Головному центрі спеціального контролю. Там зауважили, що землетрус був ледве відчутним, передає 24 Канал.

Дивіться також На кордоні Киргизстану, Казахстану та Китаю стався потужний землетрус

Поштовхи були ледь відчутними

Як зазначили фахівці, землетрус стався у селі Бузинівщина Решетилівського району Полтавської області. Підземні поштовхи магнітудою 3,6 зафіксували на глибині 10 кілометрів о 02:22.

У Головному центрі спеціального контролю наголосили, що такі землетруси відносяться до ледве відчутних. Вони пояснили, що такі коливання відчуваються тільки окремими людьми, які перебувають в спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах.

До слова, подібні за силою землетруси на Полтавщині реєструвалися і раніше, зокрема останні з них 23 липня, 8 червня, 26 травня та 14 січня 2023 року з магнітудами 2,6, 3,7, 3,5 та 2,7 відповідно.

Дивіться на мапі, де зафіксували землетрус 1 березня

Землетруси в Україні й світі: останні новини

  • У середу, 28 лютого, незначний землетрус зафіксували поблизу острова Зміїний. Підземні поштовхи магнітудою 2,7 зафіксували увечері – близько о 19-й годині. Епіцентр землетрусу був у Чорному морі, 17 кілометрів на південь від острова Зміїний, на глибині 5 кілометрів.
  • 18 лютого стався землетрус у Тернопільській області. Магнітуда сягала 2,6 на глибині 5 кілометрів. За класифікацією такий землетрус відносять до ледве відчутних.
  • У лютому також зафіксували землетрус в Івано-Франківській області. За повідомленнями фахівців, 6 лютого близько о 6-й ранку були зафіксовані підземні поштовхи магнітудою 2,6. До слова, епіцентр землетрусу був неподалік Буковеля.
  • У Японії 1 січня 2024 року стався один з найпотужніших землетрусів за останні десятиліття. Сильні поштовхи магнітудою 7,6 завдали значних руйнувань. Окрім того, загинула щонайменше 161 людина, ще 565 – отримали поранення. Також відомо про 103 зниклих безвісти. Унаслідок стихійного лиха було зруйновано сотні будинків, майже 100 тисяч людей з 9 префектур довелося евакуювати. За приблизними оцінками, збитки для інфраструктури сягнули 6,4 мільярда доларів.
  • У грудні 2023 року у Румунії стався потужний землетрус. Епіцентр підземних поштовхів був за 134 кілометри від кордону з Україною, втім їх відчули й в Ізмаїлі Одеської області. Сейсмологи заявили, що землетрус був магнітудою 4,6.