Про це повідомляє "Лівий берег".
"Взуттєві" тендери, за які відповідає Гусєв, цього року виграє одна компанія — ТОВ "Таланлегпром". Компанія виставляє завищені ціни (на одній парі взуття — порядку 300 гривень), але визнається переможцем. Держава вже переплатила постачальнику близько 70 мільйонів гривень", — зазначає видання.
З Гусєвим пов'язана і скандальна закупівля бронежилетів.
"Технічні умови на них (бронежилети) були прописані під продукцію ТОВ "НВП ТЕМП-3000". Аналоги темповскіх "корсарів" чиновниками Міноборони незмінно відкидалися", — розповідає "Лівий берег".
Гусєву можуть висунути звинувачення і в закупівлях дизпалива за значно завищеними цінами.
"Посадові особи Міністерства вказували командирам військових частин на необхідність укладення договорів про закупівлю за завищеною ціною. А якщо командир відмовлявся, призначали щодо нього службові перевірки. За результатами їх проведення командирів притягували до дисциплінарної відповідальності", — цитує видання секретаря парламентського комітету з нацбезпеки і оборони Івана Винника.
Депутатам вдалося поламати схему підлеглих Гусєва, які "прикривалися статусом волонтерів", у підсумку держава заощадила 130 мільйонів гривень.
Тендерний комітет, який контролювався Гусєвим, закуповував для армії бензин А-80 через мережу посередників. За словами нардепа Тетяни Чорновіл, таким чином Міноборони переплатило 80 мільйонів гривень.
"Можуть стати предметом розслідування і гусєвські експерименти з харчуванням у військах. Економічний ефект вони дали зворотний. А от випадки отруєнь, які, втім, ретельно приховуються, вже є", — стверджує "Лівий берег".
За часів Януковича Юрій Гусєв займав керівні пости в Держагенстві з інвестицій скандально відомого Владислава Каськіва. На думку Чорновіл, в Мінооброни Гусєв продовжив опікати партнерів свого колишнього шефа, що брали участь в розкраданнях мільйонів гривень. Приміром, свідомо гальмував процес передачі військовим "палива Курченка".
"У мене особисто немає сумнівів, що за схемами, на яких зганьбився "волонтерський десант" в Міноборони, стояв саме Юрій Гусєв, так як у Гусєва великий досвід роботи в мега-системі "дерибану" державних коштів", — вважає Чорновіл.
Видання стверджує, що рішення піти у відставку Гусєв прийняв не сам. "Зіграла свою роль принциповість Степана Півторака, для якого "честь мундира" далеко не порожній звук. Офіцери підтримують це рішення міністра: відомство пора очистити від "зальотних" аферистів. Тут повинні працювати професійні військові фахівці. Час для ігор і експериментів закінчився", — підводить підсумок "Лівий берег".
Нагадаємо, заступник міністра оборони Юрій Гусєв минулого тижня повідомив, що за наявною у нього інформацією, планується проведення прес-конференції, на якій його звинуватять у причетності до корупційних схем по "ЄВРО-2012". У результаті Гусєв написав заяву про відставку.