На озброєнні у Білорусі є установки "Полонез". Однак максимальна дальність пуску у них сягає 300 кілометрів. Про це Лукашенко розповів російському журналу "Нацоборона".

Читайте також Путін має хитрий план: як Кремль хоче використати Лукашенка та Білорусь

Зараз штурхаю вашого президента, мені треба тут ваші ці 500-кілометрові ракетні установки "Іскандер",
– сказав Лукашенко.

Він додав, що Білорусь потребує кілька дивізіонів на західному та південному напрямках. Лукашенко каже: "хай стоять".

Що таке "Іскандер"?

Це російські балістичні ракетні комплекси. "Іскандери" призначені для знищення систем протиповітряної та протиракетної оборони, а також об'єктів, які їх прикривають. Можуть досягати відстані до 500 кілометрів.

Міграційна криза у Білорусі: до чого тут Путін

  • На білорусько-польському кордоні з 8 листопада загострена ситуація. Тисячі мігрантів намагаються прорвати кордон та незаконно потрапити до ЄС. Польща навіть стягнула близько 13 тисяч військових.
  • У ЄС не сумніваються, що біженців організовано звезли на кордон, аби потім витіснити їх на територію Євросоюзу. У цьому звинувачують самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.
  • Однак міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський переконаний, що міграційна криза на кордоні Білорусі та Польщі – штучна. Її спровокував президент Росії Володимир Путін. Однак ціль, за словами Монастирського, не тільки Польща, а весь ЄС.
  • До слова, в МВС заспокоїли, що наразі загрози для України у цій ситуації немає. Проте ми готові до будь-яких сценаріїв.