Про це повідомляє прес-служба президента.

Порошенко також зазначив, що напередодні на Чернігівщині перевірив готовність ЗСУ до бойового використання ПТРК "Джавелін". За словами глави держави, наявність "Джавелінів" в українських військових приводить до того, що "російські танкісти або з підконтрольних військ просто відмовляються виїжджати на лінію зіткнення". Порошенко назвав це "теж ефективними результатами нашого переозброєння".

Читайте також: В Україні випробували новий бойовий модуль і зняли це на відео

Президент наголосив, що випробування ПТРК "Стугна", які були проведені на полігоні на Чернігівщини разом з перевіркою готовності підрозділів ЗСУ до бойового використання "Джавелінів", пройшли надзвичайно успішно.

Я був особисто багато разів присутнім на цих випробуваннях і не бачив жодного разу, коли б "Стугна" з максимальної відстані не вразила відповідну ціль,
– зазначив Порошенко.

Нагадаємо, напередодні Петро Порошенко також заявив, що "Джавеліни" застосовуватимуться у зоні бойових дій на Донбасі лише у разі повномасштабного наступу зі сторони підконтрольних Росії бойовиків.

Що таке "Стугна"? Протитанковий ракетний комплекс розробки Київського конструкторського бюро "Луч. Призначений для ураження танків та інших броньованих цілей, у тому числі оснащених сучасними засобами динамічного захисту. ПТРК може вражати і завислі вертольоти.

До складу переносного комплексу "Стугна" входить ракета Р-2С калібром 130 міліметрів. Комплекс оснащений напівавтоматичною системою наведення по лазерному променю. Також можливе дистанційне керування ракетою по телевізійному каналу із закритої позиції (спеціально підготовленого укриття).

Базова версія складається з встановленої на тринозі пускової установки, контейнера для ракет, приладу наведення і пульта дистанційного керування, який дозволяє оператору робити пуск на відстані.