Таку думку сайту "24" висловив голова правління організації "Майдан закордонних справ", дипломат Богдан Яременко.

Читайте також: У БПП оприлюднили особливості щодо зустрічі Трампа та Порошенка

Петро Порошенко з Вашингтона привіз лише слова підтримки, які виявилися не новими. Це звичайний політичний туризм, я не бачу жодних здобутків візиту,
– наголосив Яременко.

Досить штучним, на думку експерта, виглядають розмови про закуплівлю вугілля для України під час зустрічей у Білому домі. Ця тема вже з'являлася у пресі після візитів Порошенка до США у 2014 році, але не була реалізована.

Яременко додав, що заяви Адміністрації Порошенка, що українській стороні важливо було зустрітися з Трампом раніше за Путіна, є перебільшенням, як і критика щодо короткої тривалості цієї зустрічі.

Важливо не коли і скільки часу відбулася ця зустріч, а яку політику проводитиме Трамп після неї. Незрозуміло, звідки у президента з'явилась впевненість, що ця зустріч змінить політику американського лідера,
– зазначив експерт.

Конгрес США думає інакше, тому намагається прийняти закони, які обмежать Трампа у можливостях змінити політику щодо Росії.

Читайте також: Через ситуацію в Україні США запровадили нові санкції проти Росії

За його словами, цей візит відбувся через те, що збіглися інтереси президента Дональда Трампа та Петра Порошенка. Трамп використав Порошенка, аби показати, що він не проросійський президент, чим певним чином нашкодив опозиції.

Натомість зустріч з Дональдом Трампом використав також Петро Порошенко для підняття рейтингу всередині України.

Порошенко полетів у Вашингтон лише через внутрішньополітичні чинники, він зараз намагається заробляти бали підтримки, але користі для держави там не було,
– резюмував Яременко.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко перебував з робочим візитом у США 20-21 червня. Зокрема, Порошенко зустрівся з президентом США Дональдом Трампом. За його словами, Україна отримала тверду підтримку не лише Конгресу і Сенату, але й виконавчої влади США. Найближчим часом Україну відвідають представники нової Адміністрації Президента США для підписання важливих угод про співпрацю, в тому числі в оборонній сфері.