Про це у Facebook повідомив директор Інституту Медіа Права, експерт Реанімаційного пакету реформ Тарас Шевченко.
Президент ветував закон про роздержавлення преси. Аргументи виглядають дрібними і надуманими. Неочікувано - після голосування повним складом фракції БПП.
Опубліковано Taras Shevchenko 22 грудня 2015 р.
Нагадаємо, ініціаторами закону про роздержавлення преси стали народні депутати Микола Томенко і Олександр Абдуллін. У пояснювальній записці до документу зазначається, що даний документ встановлює правила відносин між органами державної влади, органами місцевого самоврядування та заснованими ними друкованими засобами масової інформації.
У проекті закону закладено положення стосовно обмеження впливу органів державної влади та органів місцевого самоврядування на редакції друкованих засобів масової інформації, зведення до мінімуму використання друкованих засобів масової інформації з метою маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян.
Також зазначається, що за орієнтовними розрахунками на реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації загальна сума коштів складатиме 195,57 млн. грн. (на першому етапі - 6, 98 млн. грн.; на другому етапі 188,59 млн. грн.).
До слова, раніше Верховна Рада України ухвалила закон про іномовлення в Україні.