Атаку здійснили ракетами "Нептун", проти яких російська ППО виявилась абсолютно безсилою. Про 24 Каналу розповів Дмитро Плетенчук – речник Сил оборони Півдня.

До теми Вбивця "Москви" та ураження порту "Кавказ": чому український "Нептун" так жахає Росію

Далекобійна зброя в Україні

Вночі 31 травня у Краснодарському краї пролунали потужні вибухи. Згодом стало відомо, що Сили оборони спільно з СБУ атакували військові цілі в порту "Кавказ". Ударів завдали українськими ракетами "Нептун", що стало несподіванкою для окупантів.

Отже, можна зробити висновок, що в Україні з'явилася далекобійна зброя власного виробництва.

Про це можна не говорити. Ми чудово можемо бачити результати (використання далекобійної української зброї – 24 Канал). Ось на поромній переправі у Керчі познайомилися з ракетами, яким вже більш ніж 30 років технологічно.
– наголосив Дмитро Плетенчук.

Українські військові зараз дуже комплексно працюють над знищенням сил та засобів Росії. Так, у тимчасово окупованому Криму, а саме Армянську, дрони влучили у ще одну радіолокаційну систему "Небо-М". Ця РЛС призначена для виявлення цілей та передачі інформації Повітряним силам Росії, які мали б збивати їх.

Зараз же в окупантів немає ані РЛС, ані систем ППО, адже частину з них також знищили Сили оборони у Криму. Мовиться, зокрема, про системи С-300 та С-400. До слова, у міністерстві оборони Росії про С-400 "Тріумф" висловлювалися як про "аналоговнєтні" системи, яких немає більше ніде у світі. Мовляв, збивають вони геть усе, що летить.

"Новітні "аналоговнєтні" розробки російського ВПК вчергове показали, що в реальних бойових умовах у них відрізняються характеристики від заявлених", – додав Плетенчук.

Удар по порту "Кавказ": коротко

  • У ніч на 31 травня Військово-морські сили ЗСУ уразили поромну переправу і нафтовий термінал порту "Кавказ" кількома ракетами українського виробництва "Нептун". Це був потужний удар по військовій логістиці ворога. Результати об'єктивного контролю підтверджують вибухи у місцях прицілювання.
  • Журналісти "Схем" опублікували супутникові фото, які показують наслідки нічного удару. Зокрема, ушкоджень зазнала частина нафтового термінала, розташована на території порту "Кавказ". Цікаво також, що вже на ранок 31 травня з акваторії порту росіяни швидко прибрали великі судна.
  • Зауважимо, що порт "Кавказ" розташований за 5 кілометрів від Криму та за 10 кілометрів від Кримського мосту.