Про це заявив заступник голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління НПУ Максим Цуцкірідзе, повідомляє пресслужба МВС.
Актуально Карантин у Києві: поліція взялася за переповнені маршрутки і водіїв-порушників
В одній із країн зняли ролик, як громадянин їде в метро, знімає маску, слину розмазує на поручні. За подібні дії передбачено до 8 років позбавлення волі. Сподіваюся, що у нас таких людей немає,
– уточнив заступник керівника Нацполіції.
Він нагадав, що і раніше в Кримінальному кодексі існувала стаття 325, яка передбачає відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.
Яке покарання світить порушникам
- Верховна Рада 17 березня вже посилила відповідальність, щоб запобігати випадкам навмисного зараження населення коронавірусом і поширення хвороби.
- Зокрема, тепер ця стаття ККУ передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі гривень, а також арешт на пів року, або позбавлення волі до 3 років.
- За такі ж дії, які призвели до тяжких наслідків або летальних випадків, порушникам загрожуватиме від п'яти до восьми років позбавлення волі.
- Міські, сільські та селищні ради, на своїх територіях, можуть самостійно приймати рішення, які забезпечуватимуть дотримання карантину. Ці рішення є обов'язковими до виконання. Ті особи, які ці рішення не виконуватимуть, будуть притягуватися до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Як умовний приклад він навів роботу кафе, де під час карантину могли б заразитися люди. У поліції запевнили, що власник такого кафе, відповідатиме перед законом.
Як каратимуть за порушення карантину / 24 канал