Зеленський зазначив, що розмова була тривалою й насиченою. Український президент розповів про перебіг бойових дій, операцію з порятунку військових з "Азовсталі" та подальше бачення переговорів.

Зауважте Ми не повинні шукати вихід для Росії, Макрон даремно це робить, – Зеленський

Говорили про санкції та зброю

  • Також, за словами Зеленського, обговорили оборонну підтримку від Франції, підготовку 6 пакету санкцій, можливі шляхи експорту української аграрної продукції.
  • Не оминули увагою й заявку України на отримання статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.
  • Крім того, Зеленський порушив питання про постачання пального до України.

Що каже Макрон

Політик зазначив, що підтвердив Зеленському готовність Франції реагувати на потреби України. Зокрема в оборонній техніці, гуманітарній допомозі, економічній та фінансовій підтримці, паливі та підтримці роботи правосуддя.

Ми обговорили з Президентом Зеленським гарантії безпеки, які Франція могла б надати Україні в рамках міжнародної угоди щодо забезпечення пошани суверенітету та територіальної цілісності країни,
– зазначив Макрон.

Він додав, що поважає мужність українського народу. Також нагадав, що з Франції до України вже відправили 800 тонн гуманітарної допомоги. За словами Макрона, постачання озброєння та гуманітарного обладнання з Франції найближчими днями активізується.

Зеленський відреагував на заяви Макрона про вступ до ЄС

Український президент запевнив, що у нього чудові стосунки із французьким лідером. Однак Зеленський не вважає правильною заяву Макрона про те, що Україна заслуговує стати кандидатом на вступ до ЄС, а от повноправного членства, мовляв, треба ще зачекати. "Заслуговує" - неправильне слово.

Глава держави наголосив, що не можна тримати наше суспільство на постійній відстані – то брати, то не брати до ЄС. Він порівняв, що це як роками обіцяти одружитися, але не діяти.

Може зацікавити – Зеленський розповів сенсанційну новину про Макрона: