11 жовтня детективи НАБУ здійснили низку обшуків у справі про корупційну схему розтрати 149 мільйонів гривень під час закупівель у Міноборони. В Національному антикорупційному бюро стверджують, що затримали заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Ігоря Павловського та директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимира Гулєвича.
Читайте також: Ниточки ведуть до Банкової: політики про масштабну корупційну схему у Міноборони
Низка ЗМІ повідомляє, що підозрювані встигли втекти, бо хтось "злив" їм інформацію про спецоперацію. За непідтвердженими даними джерел "Української правди", посадовці виїхали з країни близько місяця тому і не поверталися. Очевидно, йдеться про двох інших підозрюваних – працівника одного з відділів Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів та працівника Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони України.
Павловському і Гулєвичу загрожує від 8 до 12 років ув’язнення. Їм інкримінують злочин, передбачений частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"). У четвер, 12 жовтня, заплановане засідання Солом’янського суду Києва у цій справі. Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проситимуть взяти підозрюваних під варту на 2 місяці.
Сайт "24" зібрав головне про підозрюваних у причетності до розтрати державних мільйонів Ігоря Павловського та Володимира Гулєвича.
Ігор Павловський
Ігор Павловський був призначений заступником міністра оборони 8 квітня 2015 року, а 23 серпня 2015 року отримав військове звання генерал-лейтенанта. До цього він понад рік обіймав посаду начальника тилу Збройних сил України.
Читайте також: Висмикнули середню ланку в корупції, – політолог про затримання заступника Полторака
Павловському за тиждень виповниться 53 роки. На військовій службі він з 1983 року. Зокрема, працював заступником начальника Навчального центру Сухопутних військ ЗСУ та першим заступником командувача Південного оперативного командування.
Заступник Полторака Ігор Павловський підозрюється у розкраданні державних мільйонів
У декларації за 2016 рік Павловський зазначив квартиру в Житомирі, власником якої є Міністерство оборони, а також земельну ділянку в Одеській області, зареєстрована на дружину. У заступника голови Міноборони є автомобіль FIAT Tempra. За рік у Міноборони Павловський заробив 501,4 тисяч гривень. Готівкою він тримає 339,5 тисяч гривень.
Володимир Гулєвич
Згідно з декларацією за 2016 рік, директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимир Гулєвич проживає у квартирі в Києві, зареєстрованій на дружину Інну. Житло, площею 62,6 метрів квадратних, сім'я Гулєвичів отримала у січні 2014 року. Дружині Володимира Гулєвича також належить автомобіль Honda CR-V.
За рік Гулєвич заробив 247 тисяч гривень на посаді в Міноборони та ще 46,7 тисяч в Генеральному штабі ЗСУ. 4650 гривень він отримав як грошову допомогу учаснику АТО. Готівкою зберігає 65 тисяч доларів.
Володимир Гулєвич, підозрюваний у корупційній схемі закупівель у Міноборони
Хто ще може бути причетний до злочину?
Як стверджують нардепи Мустафа Найєм та Сергій Лещенко, справа пов'язана із компанією "Трейд Коммодіті". Вона задіяна в поставках палива для Міністерства оборони і, за словами Найєма, має відношення до найближчих партнерів Порошенка.
Півроку тому журналісти 24 Каналу провели розслідування щодо двох паливних компаній ТОВ "Трейд Коммодіті" та ТОВ "Август Пром", які працюють у містечку Кам'янську. Ці дві компанії зареєстровані на одну адресу, мають один спільний контактний номер та розташовані у звичайному житловому будинку. Й одразу після реєстрції виграли тендери на 5 мільярдів гривень і поставили за держзамовленням 200 тисяч тонн пального!
Паливні компанії співпрацювали із державними підприємствами та відомствами, зокрема, з "Укрзалізницею", "Центренерго" та Міністерством оборони України.
"Трейд Коммодіті" поставляла паливо Міноборони, "Укрзалізниці", "Центренерго"
Фірми існували завдяки великим кушам, які отримували внаслідок тендерного договору. Так, в угоді з Міноборони було внесено 33 правки щодо перегляду цін, згідно з якими було безпідставно збільшено ціну за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. У результаті з українських податків за паливо військових переплатили 149 мільйонів 339 тисяч гривень. Саме закупівлями у Міноборони й зацікавились у НАБУ.
Цікаво, що в Єдиному реєстрі судових рішень зафіксовано десятки проваджень стосовно 2 фірм. ТОВ "Трейд Коммодіті" та ТОВ "Август Пром" звинувачували в ухиленні від сплати податків, продажі неякісного пального та захопленні землі під АЗС.
За компанією "Трейд-Коммодіті", яка підозрюється в причетності до корупційної схеми, стоїть Андрій Адамовський, який є партнером близького друга президента Ігоря Кононенка – Олександра Грановського,
– стверджує нардеп Мустафа Найєм.
Сергій Лещенко переконує, що Адамовський є не просто бізнес-партнером нардепа Олександра Грановського, а вони мають спільний офіс.
Сам Грановський заперечує зв’язок із компанією "Трейд-Коммодіті". У коментарі "Українській правді" він сказав, що навіть не знає, чим займається ця компанія. Цікава деталь: у лютому 2017-го Грановський у Facebook ставав на захист "Трейд Коммодіті".
"Нардеп тільки може заперечувати свою причетність до цієї фірми, бо справи, якими займається компанія, є надзвичайно корупціогенними. Якщо він визнає цей факт, то має фігурувати у кримінальному розслідуванні", – пояснив 24 Каналу Сергій Лещенко.
Читайте також: Корупційний скандал в Міноборони: депутати оприлюднили особливості діяльності "Трейд комодіті"