Така діяльність зародилася в Росії та була зосереджена насамперед на Україну та сусідні країни. Про це повідомили на офіційному сайті Facebook.
Цікаво! Що буде із забороною на російські соцмережі та медіа в Україні
У Facebook зазначили, що люди, які стоять за цією мережею, намагалися приховати свою особистість. Розслідування виявило зв'язок з російськими військовими розвідувальними службами.
Станом на 12 лютого вони видалили за порушення політики щодо втручання іноземних чи державних органів:
- 78 облікових записів Facebook,
- 11 сторінок,
- 29 груп
- 4 облікові записи Instagram.
У Facebook додали, що власники сторінок зазвичай публікували вміст російською, англійською та українською мовами про місцеві та політичні новини. Також про громадських діячів в Україні, військову діяльність Росії в Сирії. Неправдиву інформацію поширювали й про збиття малайзійського авіалайнера в Україні у 2014 році.
Приклад поширення дезінформації, що виявили у Facebook
У Facebook додали, що люди, які стояли за цією мережею, намагалися приховати свою особу та координацію, розслідування знайшло посилання на російські військові спецслужби.
Читайте також – Facebook прослуховує розмови для реклами: реакція українців
Також вони зупинили роботу двох інших соціальних сторінок. Одна з них зародилася в Ірані та була націлена переважно на США. Інша – спрямована на аудиторію у В'єтнамі. Кожен з них створив облікові записи, щоб поширювати дезінформацію.