Така діяльність зародилася в Росії та була зосереджена насамперед на Україну та сусідні країни. Про це повідомили на офіційному сайті Facebook.

Цікаво! Що буде із забороною на російські соцмережі та медіа в Україні

У Facebook зазначили, що люди, які стоять за цією мережею, намагалися приховати свою особистість. Розслідування виявило зв'язок з російськими військовими розвідувальними службами.

Станом на 12 лютого вони видалили за порушення політики щодо втручання іноземних чи державних органів:

  • 78 облікових записів Facebook,
  • 11 сторінок,
  • 29 груп
  • 4 облікові записи Instagram.

У Facebook додали, що власники сторінок зазвичай публікували вміст російською, англійською та українською мовами про місцеві та політичні новини. Також про громадських діячів в Україні, військову діяльність Росії в Сирії. Неправдиву інформацію поширювали й про збиття малайзійського авіалайнера в Україні у 2014 році.

дезінформація
Приклад поширення дезінформації, що виявили у Facebook

У Facebook додали, що люди, які стояли за цією мережею, намагалися приховати свою особу та координацію, розслідування знайшло посилання на російські військові спецслужби.

Читайте також – Facebook прослуховує розмови для реклами: реакція українців

Також вони зупинили роботу двох інших соціальних сторінок. Одна з них зародилася в Ірані та була націлена переважно на США. Інша – спрямована на аудиторію у В'єтнамі. Кожен з них створив облікові записи, щоб поширювати дезінформацію.