Насправді Сергій Гайдай жодної офіційної відмови не отримував. Про це ексголова Луганської ОВА розповів 24 Каналу.

Читайте також Обіймав керівні посади в уряді та держпідприємствах: що відомо про нового посла України у Китаї

Чекає агреман

Президент України Володимир Зеленський у березні підписав указ про звільнення Сергія Гайдая з посади голови Луганської ОВА. Згодом з'явилася інформація про намір призначити його послом у Казахстані.

Однак 22 травня одне з українських ЗМІ, посилаючись на власні джерела, повідомило, що Казахстан відмовився видавати агреман Гайдаю.

Ексголова Луганської ОВА спростував чутки про відмову в агремані. Гайдай ще не отримав офіційної відповіді від влади Казахстану. Зараз документи про його призначення перебувають у Казахстані.

Поки що просто чекаємо на агреман. Це офіційна інформація. Все решта це плітки та припущення,
– сказав Гайдай.

До того ж він зазначив, чи хоче Казахстан бачити його послом стане відомо після отримання агреману.

Гайдай про чутки щодо відмови у призначенні послом Казахстану: дивіться відео

Неоднозначна позиція Казахстану щодо війни в Україні

  • Казахстан закрив своє торговельне представництво в Росії. Водночас у Мінторгівлі Казахстану зазначили, що це рішення ніяк не вплине на економічне співробітництво країни з Росією.
  • З квітня 2023 року уряд Казахстану запровадив онлайн-систему для відстежування товарів, які ввозяться і вивозяться з країни. Через це Росія не зможе обходити санкції.
  • Казахстан відправив переможців казахстанського етапу конкурсу юних читців "Жива класика" на відпочинок в тимчасово окупований Крим. Школярі з Астани, Тараза та Шимкента проведуть на березі Чорного моря 24 дні.