Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Павло Нарожний. За його словами, мовиться про стан бойових машин, які перебувають на балансі армії США.

Цікаво Обіцяних недостатньо: у Зеленського назвали кількість танків, необхідних для перемоги

Скільки танків Америка готова передати Україні

Павло Нарожний наголосив, що українці не повинні забувати про особливості американської армії та її складів. Зокрема, наразі США не ведуть активних бойових дій майже ніде.

Якщо ми домовимося з Америкою, то можемо отримати танки. Так, вони будуть у вживаному стані,
– пояснив він.

На думку військового експерта, Україна може отримати близько сотні таких танків. Своєю чергою мовиться про підписання контракту на рік, за який ці запаси будуть відшкодовані американській армії.

"Сказати, що ми можемо тільки 12 штук отримати, то я б так казав", – зауважив він.

Нарожний повідомив, якщо в української сторони дійсно буде потреба і між країнами-союзницями буде домовленість, то можемо отримати й сотню танків.

Павло Нарожний пояснив, чому затягується постачання американських танків Abrams із США: дивіться відео

Чому процес передачі Abrams затягується

Військовий експерт повідомив, Україні США передаватимуть танки з виробництва, тому мовиться про постачання останньої модифікації Abrams.

"Вона з тепловізійним процесом, прицілами на кулеметі, додатковою бронею і так далі - там будуть всі останні технології на цьому танку", - зосередив увагу він.

За його словами, в американській армії був період, коли морська піхота в один момент зрозуміла, що буде відмовлятися від танків. Цей процес навіть вже розпочався.

"І саме тому кількість цих танків стоїть в неспроможному стані, тобто не готові до використання”, – наголосив Нарожний.

На його думку, це і є головна причина затримки із постачанням танків.

Вони не готові їх відвантажувати та розмовляють про те, що будуть віддавати виключно нові, тільки з виробництва,
– розказав він.

У такий спосіб, ймовірно, американці хочуть убезпечити українців.

Військова допомога для України: останні новини

  • У Вашингтоні ухвалили рішення про надання нашій державі високоточних крилатих бомб GLSDB. У посольстві України у Сполучених Штатах Америки зазначили, що цю зброю передають за президентською програмою Presidential Drawdown Authority.
  • У межах таких виділень ЗСУ отримують зброю просто-таки з американських складів. Тобто фактично момент виділення є моментом, коли починається переміщення.
  • Німеччина офіційно погодилась передати Збройним Силам України танки Leopard 2. Ба більше, Берлін дозволив реекспорт танків Україні від союзників. Першими про передачу танків Leopard 2 заявила Польща 11 січня 2023 року. Згодом до неї долучились й інші країни. Які держави готові надати нам ці танки – читайте за посиланням.
  • Після тривалих тижнів дискусій Франція та Італія ухвалили рішення про відправлення в Україну ЗРК SAMP/T. За словами міністра закордонних справ Італії Антоніо Таяні, зенітний ракетний комплекс SAMP/T може бути розгорнутий в Україні упродовж двох місяців.