Представник президента в Криму Антон Кориневич заявив, що питання води дозволить прискорити деокупацію півострова. Про це він сказав у коментарі "РБК-Україна".

Важливо Води в Криму більш ніж достатньо, – Мінприроди

Кориневич наголосив, що саме питання водопостачання Криму для українського уряду є чи не єдиним важелем тиску на Росію в питанні деокупації півострова.

Ми вважаємо, що питання води та Північно-Кримського каналу – це важливий важіль тиску на країну-окупанта. Тому що, як показує життя, країна-окупант зараз не здатна самостійно розв'язати проблему водопостачання,
– підкреслив Кориневич.

Також у представництві президента в Криму зауважили, що подача води на півострів з території України ніколи не була темою переговорів з РФ.

Чому у Криму виникли проблеми з водою

  • Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне річище Дніпра з півостровом.
  • Після анексії Криму Росією у 2014 році, постачання води на півострів припинили.
  • Окупанти поповнюють запаси води в Криму із водосховищ природного стоку та підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
  • Тепер же окупаційна влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.
  • Влада України неодноразово заявляла, що відновлення подачі води через Північно-Кримський канал до Криму можливе тільки після деокупації півострова.