Відповідне розслідування опублікувало російськомовне медіа з реєстрацією у Литві. В Укроборонпромі наголосили на важливості проведення фактчекінгу.

Дивіться також Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

Україна не постачала запчастини Росії

Російськомовне ЗМІ "Важные истории" декілька днів тому опублікувало інформацію про те, що з січня 2022 року по липень 2023 року російська компанія "Авіа ФЕД сервіс" імпортувала до Росії компоненти для літаків і гвинтокрилів виробництва деяких підприємств АТ "Українська оборонна промисловість". Це робили, нібито, через компанії LINKER (ОАЕ) та "Бакайторг1" (Киргизька Республіка).

Цю інформацію почали ширити в українському медіапросторі. Укроборонпром виступив з офіційною заявою, де заперечив інформацію, подану у статті.

Укроборонпром офіційно повідомляє, що підприємства зазначені у повідомленнях, – АТ "Компанія авіаційного та ракетно-технічного будування", ДП "ХМЗ "ФЕД" і АТ "Київський завод "Радар" – з 2014 року не працюють зі вказаною компанією з Росії, а також не мали та не мають контрактів із LINKER і "Бакайторг1",
– повідомляють у структурі.

Окрім цього, там додали, що з початку повномасштабного вторгнення будь-які поставки товарів, вказаних у матеріалі, не здійснювалися. Зібрані під час перевірки дані передали до правоохоронних органів для розслідування.

Як працює російська пропаганда

  • У Росії з'явилася нова "опозиційна" кандидатка в президенти Катєріна Дунцова, яка заперечує колективну відповідальність росіян за війну в Україні. Колишній працівник розвідки Росії Сергій Жирнов переконує, що це робота адміністрації Путіна.
  • Наразі росіяни знову ввімкнули пластинку про "війну з НАТО", та стверджують, що готові "дати відповідь". У російському МЗС, зокрема, заперечили можливість розмови та знову почали скаржитися на "ескалацію".
  • Українським хакерам вдалося здобути інформацію з Департаменту інформації та масових комунікацій, що підпорядковується міноборони Росії. Зокрема, вони дослідили систему моніторингу та аналітики медіа "Катюша". Вона дозволяє систематизувати інформації у звіти та перенаправляти потоки новин для створення "позитиву".