Як повідомляє російська агенція ТАСС з посиланням на заяву "Ростеху", раніше для електростанцій в окупованому Криму планували закупити турбіни іранської компанії MAPNA. Однак сторони так і не змогли укласти контракт.

Саме тому, як пояснюють в корпорації, "Ростех" придбав чотири комплекти газотурбінних установок із вторинного ринку. Таким чином, Росії вдалося обійти санкції, які були введені після анексії Криму і які забороняють європейським компаніям поставляти на півострів обладнання, що використовується в енергетиці.

Читайте також: Міжнародна туристична компанія обійшла санкції і пропонує відпочинок в окупованому Криму

У 2015 році із закупівлею турбін компанії Siemens була схожа ситуація. Тоді обладнання хотіли відправити на Таманський півострів, а вже потім – в окупований Крим. Водночас німецька компанія наголошувала, що обладнання було призначене саме для Таманського півострова, а не Криму.

Концерн Siemens також прокоментував інформацію про закупівлю їхнього обладнання в 2017 року для окупованого Криму. В компанії пообіцяли провести ретельний аналіз.

Ми не маємо в своєму розпорядженні достовірні відомості про доставку наших турбін в Крим. Однак ми серйозно ставимося до цієї непідтвердженою інформацією і вже створили спеціальну робочу групу з цього питання, яка приступила до ретельного аналізу і проясненню фактичної ситуації,
– йдеться в повідомленні Siemens.

Як пояснили в компанії, в тому випадку, якщо недавно куплені турбіни були переправлені в окупований Крим, це стане однозначним порушенням контрактних зобов'язань. При цьому в заяві не вказується замовник, якому було поставлено турбіни.

Нагадаємо, раніше агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомляло, що на станціях в окупованому Криму планують встановити турбіни німецького концерну Siemens. За даними агентства, дві турбіни моделі SGT5-2000E були вивантажені в порту Севастополя.

Якщо ж компанія Siemens дійсно поставляла в окупований Крим свої турбіни, то вона ризикує порушити санкції Євросоюзу, який не визнає російський статус Криму.