Візит у Велику Британію був історичним, а рівень партнерських і стратегічно-партнерських відносин держав нині є таким, яким не був раніше. Про це Андрій Єрмак розповів в інтерв'ю проєкту "VIP з Наталією Мосейчук", повідомляє 24 канал.
Цікаво Єрмак впевнений, що Україна поверне Крим: що для цього потрібно
Британці під час цих переговорів запитували, чим вони можуть допомогти, як ми це бачимо, якою може бути роль Великої Британії у вирішенні війни на Донбасі, питанні деокупації Криму тощо,
– заявив голова президентського Офісу.
Він підкреслив, що всі питання, з якими президент звернувся до людей, "викликали дуже великий інтерес українців". Очільник канцелярії президента заявив, що деякі з цих питань вже можуть закласти в законопроєкти.
"Питання такі, як вільна економічна зона, які потребують суспільного обговорення – безумовно, будуть і надалі обговорюватися. Ті питання, які можуть бути вже направлені у вигляді законопроєктів, дійсно можуть потрапити вже в парламент", – пояснив Андрій Єрмак.
Хто ще підписував Будапештський меморандум:
Спершу в нього були четверо підписантів:
- Велика Британія,
- США,
- Україна,
- Росія.
Згодом до меморандуму вирішили долучитися також Китай і Франція.
Втім українська влада розглядає нині й більш широкий варіант – платформу деокупації Криму, до якої будуть залучені багато держав-стратегічних партнерів України.
Свою згоду на участь у цій платформі вже висловили США, Велика Британія, Словенія, Туреччина й Словаччина. Франція наразі розглядає питання щодо приєднання до ініціативи.