Про актуальну ситуацію у столиці доповів начальник КМВА Сергій Попко. Він заспокоїв, що до критичного рівня води в Дніпрі залишається ще 72 сантиметри.
Дивіться також У ДСНС розповіли, коли слід очікувати пік великої води в Україні
Сергій Попко зазначив, що рівень небезпеки гідрологічних явищ поки ще другий (помаранчевий). Тобто, наразі паводок кілька днів поспіль йде на спад.
На цей час по Києву не зафіксовано аварійних підтоплень. Але продовжує спостерігатися підтоплення заплавних територій – острови у парку "Муромець", "Гідропарк", Труханів острів, Галерна затока, Корчувате, приватні ділянки в районі Осокорків,
– сказав начальник КМВА.
Коли очікують пік паводку
Він додав, що пік паводку очікується на 22 квітня.
"За усіма прогнозами – цьогорічне водопілля не досягне критичної позначки. Але усі потрібні служби в посиленому режимі готуються до будь-яких надзвичайних ситуацій. Зокрема, сьогодні будуть проведені спеціалізовані навчання із порятунку людей та ліквідації наслідків повені. Київ готовий захисти своїх мешканців", – підсумував Сергій Попко.
Чому виникла повінь в Україні
- Весняне водопілля – звичайне природне явище, яке спостерігається постійно в районі Києва, але цього року воно потужне і стрімке. Рясні дощі та підвищення рівня підземних вод сприяли значному наповненню річок, що призвело до значних підтоплень.
- В Укргідроенерго зазначили, що на тлі тотального зневоднення у світі, подібне явище виглядає надприродним, хоча фахівці стверджують, що подібне явище відбувається раз в десять років. Наприклад, весною 2013 року також була висока водність.
- Раніше голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко заявила, що порушення правил користування прибережними смугами, водоохоронними смугами та заплавами, також можуть бути причиною великої води разом з природними явищами.