Повітряні кулі Google

Повітряні кулі Google, які нестимуть Інтернет у віддалені закутки нашої планети, запускатимуть швидко й автоматизовано. Chicken Little – мобільна установка, схожа на своєрідний кран, здатна за якихось 30 хвилин запустити стратостат у небо. Перевага механізму в тому, що практично всі операції із запуску – автоматизовані, а апарат легко розгорнути навіть у важкодоступних місцях.

Один із таких пускових пунктів команда Project Loon привезла і встановила в Пуерто-Рико. Конструкція, півтора десятка метрів заввишки з трьох сторін зашита щитами – це допомагає мінімізувати вплив вітру на траєкторію польоту. Свої перші тестові кулі установка вже запустила. Мета проекту Project Loon – створити надійне LTE-покриття в регіонах з нерозвиненої інфраструктурою.

Протез руки

Розвиток сучасної робототехніки й медицини ні дня не стоїть на місці. Дослідники з Університету Джона Гопкінса створили прототип ручного протеза, який дає змогу управляти кожним пальцем окремо. І при цьому робити це лише силою думки.

Ученим вдалося запрограмувати свій протез таким чином, щоб він реагував на електричну активність у певній ділянці головного мозку пацієнта – тій, яка відповідає за рухи пальців. І хоча прототип демонструє майже 90-відсоткову точність у рухах, про випробування протеза на людях, які реально втратили свої кінцівки, поки не йдеться. Автори винаходу потребують ще часу на дослідження.

Квадрокоптер Enduro 1

На чому людина тільки не перелітала його, і навіть долала уплав, а от роботу таке досі було не до снаги: квадрокоптер уперше перелетів через Ла-Манш. Британська компанія Ocuair, яка спеціалізується на комерційних польотах дронів, зважилася на сміливу промоакцію: влаштувала показовий безпілотний політ з північно-західного узбережжя Франції до околиць британського Дувра.

35 кілометрів над Ла-Маншем квадрокоптер Enduro 1 здолав за 72 хвилини. При цьому майже всю дистанцію апарат летів в автономному режимі за GPS. Команда, яка з міркувань безпеки супроводжувала дрон на човні, взяла його в ручне управління на 23 кілометрів польоту – після того, як той почав кренитися. До берега дрон таки дотягнув, продемонструвавши таким чином потенціал комерційних безпілотників.

Читайте також: Винайдений новий вид Wi-Fi, "розумна" зубна щітка стежитиме за чищенням зубів