Багатоцільовий транспортний літак
Концерн "Антонов" презентував свій спільний з аравійцями багатоцільовий транспортний літак Ан-132. Офіційний відеоролик демонструє 3D-модель повітряного судна та основні його технічні характеристики. Розмах крил – майже 30 метрів, корисний вантаж – понад 9 тонн.
Літак здатний розвивати швидкість до 550 км/год, практична висота польоту – 9 кілометрів. З максимальним навантаженням судно здатне здолати відстань майже 1300 км. Ан-132 – спільний проект українського авіабудівника з партнерами із Саудівської Аравії. У рамках співпраці вітчизняні конструктори допоможуть аравійцям налагодити власне авіаційне виробництво.
"Пасивний" Wi-Fi
На зміну енергозатратним Bluetooth та Wi-Fi гряде нова бездротова технологія. Так званий пасивний Wi-Fi – розробка вчених з Університету Вашингтона. Ця ощадна технологія дасть змогу швидше передавати дані на коротку відстань. При цьому енергії вона споживатиме у 10 тисяч разів менше за традиційний Wi-Fi, і в тисячу разів менше, ніж потребують її модулі Bluetooth LE та ZigBee.
Суть технології в тому, що енергія радіохвиль іде від зовнішнього джерела, а потім ретранслюється на мобільні пристрої з доданими даними. Наразі швидкість передачі становить 11 мегабіт на секунду, що суттєво більше, наприклад, ніж може дати звичайний Bluetooth.
"Розумна" щітка
"Чисть як стоматолог" – це вже вчорашній день. Oral-B привезла на виставку в Барселону свою "розумну" щітку, яка сама, за допомогою вбудованих сенсорів та камери смартфона, стежить за тим, наскільки ви ретельно чистите зуби. При цьому сам процес може відображатися на екрані прикріпленого до дзеркала мобільного пристрою.
Щітка комбінує кругові рухи з вібрацією та оснащена спеціальним датчиком тиску. Якщо ви натиснете надто сильно, вона автоматично зменшить швидкість і відімкне пульсацію, щоб не пошкодити зубну емаль та ясна. На одному заряді акумулятора щітка працюватиме до двох тижнів. У комплект входить кріплення на дзеркало для смартфона. У продажі "розумна" зубна щітка від Oral-B з'явиться вже влітку.
Читайте також: Робот-гуманоїд може ходити по заметах, смартфон працюватиме від сонця