У розмові з 24 Каналом військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Петро Черник пояснив, навіщо розганяють риторику, що нібито Трамп заявив про можливість закінчення війни шляхом тиску на Україну, змусивши нашу державу віддати Росії тимчасово окуповані території.

Читайте також Може змінити риторику після виборів: є 2 людини, які можуть вплинути на Трампа

Трамп може повторити єдиний в історії США прецедент

Як зазначив Черник, подібні заяви поширюють для того, аби промацати суспільну думку. Трамп має проросійську думку, до того ж він неодноразово дуже компліментарно висловлювався в адресу Владіміра Путіна.

Експрезидент США однозначно сповідує політику так званого ізоляціонізму, котру сформував один з перших президентів США Джеймс Медісон. Вона полягає у тому, що Сполучені Штати для американців, а іншого світу й бути не може. Однак ще є таке явище як баланс влади.

Сполучені Штати Америки – президентсько-парламентська країна, де президент має багато повноважень. Проте ще є "Конгрес, який складається з двох палат, велетенське військово-промислове лобі, Державний департамент, який, до речі, є унікальним явищем, бо ми на нього дивимося як на міністерство закордонних справ, але це така специфічна та притаманна лише американцям гілка влади,
– мовив військовий експерт.

У США усвідомлюють, що програш України – поразка американського гегемонізму.

Термін "гегемонізм" позначав ідеологію та політику встановлення геополітичної та культурної переваги однієї країни (групи, еліти тощо) над іншими.

"Ретельно стежимо за тим, що відбувається. Загроза Трампа висока", – наголосив Черник.

Він зауважив, що в історії США це буде вдруге подібне явище, якщо Трамп переможе. Адже здебільшого президенти були один чи два терміни, але не поверталися до влади, за винятком 22-го та 24-го президента – це одна й та сама особа Гровер Клівленд. Можливо, Трамп повторить цей єдиний прецедент.

Скандальні заяви одіозного політика

  • Експрезидент США сказав, що якби він був президентом США, то Росія не напала б на Україну. Трамп цинічно додав, що війні можна було запобігти, якби Україна погодилася на ультиматуми Кремля.
  • Трамп пообіцяв у разі перемоги на президентських виборах США у 2024 році "дуже швидко" закінчити війну. Він заявив, що здатний домовитися з Владіміром Путіним, оскільки вони "гарно ладнають".
  • А під час одного зі своїх виступів колишній американський президент назвав "найбільшим продавцем в історії" президента Володимира Зеленського. Він критикував військову та фінансову допомогу Україні.