Трамп заявив, що "добре ладнає з Владіміром Путіним", і залучить Володимира Зеленського. Відповідну заяву політик зробив після перемоги на республіканських праймериз у Айові.

Дивіться також Карма 14 поправки XIX століття: чи зможе Трамп взяти участь у виборах президента США 2024

Чергова заява Трампа про війну

Дональд Трамп після лідерства на перших республіканських кокусах у штаті Айова 16 січня видав чергову цинічну заяву щодо України. Він заявив, що здатний домовитися з Владіміром Путіним, оскільки вони "гарно ладнають"

Ми дуже добре ладнаємо. Це добре, а не погано. Якби фальшиві новини стали справжніми т чесними новинами, 90% наших проблем у цій країні було б вирішено… Ситуація з Україною настільки жахлива... І ми збираємося вирішити це, ми збираємося вирішити це дуже швидко,
– зазначив політик.

Також він очікує, що у разі його перемоги він швидко залучить обох президентів – України та Росії, до переговорів.

Я дуже добре знаю президента Путіна, я дуже добре знаю Зеленського, я можу залучити його, ми вирішимо це дуже швидко.
– заявив Трамп.

Наприкінці Дональд Трамп додав, що війни в Україні "ніколи не повинно було статися".

Дональд Трамп, вибори та Україна

  • Дональд Трамп лідирує на перших республіканських кокусах у штаті Айова. Він перемагає із рекордним відривом, що підкріплює його позицію як єдиного кандидата від республіканців. Після підрахунку 34% голосів Трамп отримав 51,9%. ДеСантіс – 20,7%, а Хейлі – 19%.
  • Водночас це ще не означає, що Трамп зможе брати участь у передвиборчій гонці – 20 штатів можуть заборонити йому висуватися, аргументуючи це 14 поправкою до Конституції. Вона забороняє учасникам заколотів обіймати найвищі державні посади. У випадку з Трампом мова йде про штурм Капітолія, що відбувся у ніч на 7 січня 2021 року. Наразі вже два штати – Колорадо та Мен, ухвалили це рішення.
  • Водночас, очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що навіть у разі перемоги Дональда Трампа на виборах, з ним можна домовитися. Наразі він сприймається через призму своїх заяв. Однак саме Трамп вперше продав Україні американську зброю, саме він воював з Північним потоком-2.